Taivānu satricinājusi zemestrīce

Taivānas piekrasti satricinājusi vairāk nekā sešas magnitūdas stipra zemestrīce. Dabas stihijā gājuši bojā divi cilvēki, bet ievainotas vairāk nekā 100 personas.

Seismologi informē, ka zemestrīces stiprums bija 6,4 magnitūdas un tās epicentrs atradās apmēram 18 kilometrus no Hualiaņas pilsētas. Šajā apdzīvotajā vietā sagruva viesnīca un glābēji no tās drupām izglāba 28 cilvēkus.

Nopietni bojātas vairākas citas ēkas un ceļi, bet vairākiem pilsētas un tās apkārtnes rajoniem pārtraukta elektroenerģijas piegāde.

Zemestrīces Taivānā nav retums, jo sala atrodas apakšzemes tektonisko plātņu sadures vietā. Valstī pēdējo dienu laikā notikušas vairākas zemestrīces, taču šī bijusi stiprākā.

Taivānā dzīvojošā latviete Liene Cunksa Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka cilvēki Taivānā ir pieraduši pie biežajām zemestrīcēm, no kurām lielāko daļu, visticamāk, nejūt. Taču vakar notikusī spēcīgā zemestrīce notikusi naktī, un tas radījis satraukumu iedzīvotājos.

Taivāna atrodas tā dēvētajā “Klusā okeāna uguns lokā”. Šis apgabals stiepjas no Aļaskas ASV līdz dienvidaustrumu Āzijai, un tajā regulāri notiek dažādas seismiskās aktivitātes.

Pēdējos gadu desmitos postošākie pazemes grūdieni tika konstatēti 1999. gadā un prasīja vairāk nekā 2000 cilvēku dzīvības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti