Rīta Panorāma

Intervija ar Gundaru Rēderu

Rīta Panorāma

Ielu nosaukumi Kārsavā arī turpmāk būs latgaliski

Intervija ar Leonu Taivānu

Taivāns: Eiropa negrib atzīt dažādu civilizāciju pastāvēšanu

Eiropas nevēlēšanās atzīt dažādu civilizāciju pastāvēšanu un indivīda tiesību novešanu līdz galējībai ir vienas no iezīmēm, kas radījušas Eiropā auglīgu augsni slēgtu un necaurspīdīgu imigrantu kopienu izveidei, kas tagad apdraud eiropiešus, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” trešdienas rītā sacīja Latvijas Univrersitates profesors Leons Taivāns.

„Eiropa negrib atzīt dažādu civilizāciju pastāvēšanu. Ir pieņēmums, ka visa pasaule ir globāla, spēj sēdēt pie viena galda un viens otru saprast. Bet diemžēl tā tas nav . (..) Reālā dzīve ir citādāka,” pauda Taivāns.

Viņš skaidroja, ka šobrīd Eiropā pastāv necaurspīdīga un noslēgta kopiena, kas nevēlas integrēties. Lai arī ne visi musulmaņi ir teroristi un ne visi musulmaņi ir radikāļi un ir tā saucamais inkluzīvais islāms, kas paredz musulmaņiem prasmi sadzīvot ar citu reliģiju pārstāvjiem, tomēr šodien „toni uzdod teroristi”, un viņi ir „tie, kas skalo smadzenes, tie, kas izstrādā Eiropas iebiedēšanas stratēģiju”.

Tāpēc eiropiešiem vajadzētu „nevis dedzināt svecītes”, bet gan vilkt „kamuflāžu un zābakus”, jo Eiropā notiek karš. „Šodien karš notiek pilsētas, šodien bojā iet civiliedzīvotāji – ne vienmēr militārpersonas,” skaidroja Taivāns.

Vienlaikus arī pašai Eiropai ir jāpārvērtē indivīda un kolektīva tiesību satvars. Taivāns pauda, ka indivīda tiesības Eiropā ir novestas līdz galējībai, taču nav nekādas atbildības pret kolektīvu.

Visbeidzot, Taivāns mudināja Baltijā un Centrāleiropā neveicināt spēcīgu un noslēgtu musulmaņu kopienu izveidošanos, kas sekmētu terorisma rašanos. Šīs ir no terorisma brīvas teritorijas un tādām tām arī ir jāpaliek.

Jau ziņots, ka otrdienas, 22.marta, rītā pa diviem sprādzieniem nogranda Briseles lielākajā, Zaventemas starptautiskajā lidostā un Briseles metro. Terora aktos dzīvību zaudējuši aptuveni 30 cilvēki un vēl desmitiem ir ievainoti. Pieļauts, ka uzbrukumus izdarījuši teroristi-pašnāvnieki. Lidosta un metro ir pārtraucis darbu.

Atbildību par sprādzienu sēriju Briselē uzņēmies radikālais islāmistu grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts”, ziņo mediji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti