Taivānas parlaments balsos par viendzimuma laulību legalizāciju

Taivānas parlaments šodien balsos par viendzimuma laulību legalizāciju. Likumdevēji jau divus gadus izjutuši spiedienu gan no likumprojektu atbalstītāju, gan pretinieku nometnēm. Ja parlaments atbalstīs likumprojektus, Taivāna var kļūt par pirmo Āzijas valsti, kurā viendzimuma laulības būtu legālas.

Taivānas parlaments balsos par viendzimuma laulību legalizācijuRihards Plūme

  Saprotoša attieksme pret geju un lesbiešu attiecībām Taivānā sāka parādīties pagājušā gadsimta 90.gados. Toreiz demokrātiskās progresīvās partijas līderi atbalstīja mērķi, kura nolūks bija Taivānai izcelties Āzijā kā vietai, kurā pastāv atvērta sabiedrība. Taivānas Konstitucionālā tiesa jau 2017.gada maijā paziņoja, ka konstitūcija pieļauj viendzimuma laulības un deva parlamentam divus gadus, lai attiecīgi pielāgotu likumus.

  Šāds tiesas lēmums mobilizēja gan šādu izmaiņu atbalstītājus, proti, lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu kopienu, gan pretiniekus - tradicionālo ķīniešu ģimenes vērtību aizstāvjus un baznīcas pārstāvjus. Pirms septiņiem gadiem veiktas aptaujas liecināja, ka tikai neliela daļa Taivānas iedzīvotāju atbalsta viendzimuma laulību legalizāciju, un pērn Taivānas iedzīvotāji referendumā šādu soli noraidīja.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti