Taivāna satraukta par Ķīnas armijas mācībām

Ķīnas armija sarīkojusi kārtējās militārās mācības, nosūtot Taivānas virzienā kara aviācijas lidmašīnas un karakuģus. Tā vēsta gan Ķīnas, gan Taivānas Aizsardzības ministrija.

Manevri sakrīt ar Vācijas parlamenta delegācijas ierašanos Taivānā. Mācības sākās svētdien, bet Vācijas delegācija Taivānā ieradās pirmdien no rīta. Manevri turpinājās arī pirmdien, ziņo Taivānas Nacionālās aizsardzības ministrija, kas seko Ķīnas lidmašīnām un kuģiem savās raķešu sistēmās.

Taivānas Aizsardzības ministrijas paziņojumā teikts, ka Ķīnas rīcība radījusi nopietnus traucējumus mieram un stabilitātei Taivānas šaurumā un apkārtējos ūdeņos.

Taivāna un kontinentālā Ķīna tiek pārvaldītas atsevišķi, kopš 1949. gadā šajā salā patvērās pilsoņkarā sakautā Ķīnas Republikas nacionālistu valdība, bet komunistu ieņemtajā Ķīnas kontinentālajā daļā tika proklamēta Ķīnas Tautas Republika, kas uzskata Taivānu par savas teritorijas sastāvdaļu.

Ķīna uzskata Taivānu par separātisku provinci, lai gan sala nekad nav bijusi Pekinā pie varas esošās komunistiskās valdības kontrolē. Ķīna dara visu, lai nepieļautu, ka Taivāna mēģina darboties kā neatkarīga valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti