Tadžikistānas prezidentu inaugurē uz ceturto amata termiņu

Tadžikistānas prezidenta amatā uz ceturto pilnvaru termiņu sestdien inaugurēts Emomali Rahmons, kas solīja mazināt dziļo nabadzību bijušajā padomju republikā.

Rahmons, kas Tadžikistānu vadījis kopš 1992.gada uzvarēja 6.novembrī notikušajās vēlēšanās ar 84% vēlētāju atbalstu. Viņa jaunais amata termiņš ir līdz 2020.gadam.

Inaugurācijas runā viņš solīja mazināt nabadzības līmeni valstī, kuras ekonomika lielā mērā paļaujas uz naudu, ko uz mājām sūta Krievijā strādājošie migranti.

"Nabadzības līmenis līdz 2015.gadam samazināsies līdz 30%, bet līdz 2020.gadam - līdz 20%," viņš solīja runā, kas tika pārraidīta visos valsts televīzijas kanālos.

Pašlaik 40% no valsts astoņiem miljoniem iedzīvotāju dzīvo nabadzībā. Kalnainā valsts Āzijas centrālajā daļā, kas robežojas ar Afganistānu, tika izpostīta pilsoņu karā, kas izcēlās pēc Padomju Savienības sabrukuma.

Prezidents arī solīja vairāku jaunu hidroelektrostaciju uzbūvēšanu, lai mazinātu elektrības deficītu valstī.

61 gadu vecais Rahmons noskūpstīja valsts karogu un viņam tika pasniegta prezidenta amata ķēde, kas ir veidota no zelta un rotāta ar smaragdiem un rubīniem.

Pēc inaugurācijas ceremonijas Rahmons pieņēma militāro parādi. Desmitiem tūkstoši cilvēku, pārsvarā studenti un jaunieši, veidoja kilometriem garas rindas, lai viņu sveiktu.

Vēlēšanās bija pavisam seši kandidāti. Otrajā vietā pēc iegūto balsu skaita ir Ismoils Talbakovs no Tadžikistānas  Komunistiskās partijas ar pieciem procentiem balsu. Vēlēšanās piedalījās 86,6% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Prezidenta vēlēšanās balotējās Rahmons, Talbakovs, Saidžafars Ismonovs no Tadžikistānas  Demokrātiskās partijas, Abduhalims Gafarovs no Sociālistiskās partijas, Tolibeks Buhorijevs no Agrārās partijas un Tadžikistānas Ekonomisko reformu partijas līderis Olimdžons Bobojevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti