Tadžikistāna un Kirgizstāna centīsies atrisināt strīdu par robežu

Šodien netālu no Tadžikistānas un Kirgizstānas robežas tiksies abu šo valstu līderi centienos rast risinājumu strīdam par robežu, kas daudzviet nemaz nav iezīmēta. Strīds par robežu starp abām valstīm pasliktinājās jau kopš PSRS sabrukuma, un robežas tuvumā nereti notiek dažādi incidenti.

Tadžikistāna un Kirgizstāna centīsies atrisināt strīdu par robežuRihards Plūme
  Kirgizstānas līderis Soronbajs Žeenbekovs un Tadžikistānas līderis Emomali Rahmons robežas jautājumu pārrunās divas dienas un divās dažādās vietās, proti, Isfarā un Voruhā. Šīs apdzīvotās vietas atrodas reģionā, kur nereti robežas jautājumu dēļ notiek incidenti. Vēl nesen Voruhā, kas ir Tadžikistānas kontrolēts un Kirgizstānas ieskauts ciemats, iedzīvotāju sadursmēs tika nošauts viens cilvēks. Kāds 52 gadus vecs vīrietis šajā teritorijā bija pacēlis Tadžikistānas karogu, bet citi iedzīvotāji atbildēja ar Kirgizstānas karoga pacelšanu, kas izraisīja konfliktu.

  Daudzviet robeža nemaz nav iezīmēta, un konkurence par ierobežoto zemes platību un ūdeni dažādo etnisko grupu starpā rada konfliktus. Tadžikistāna arī apsūdzējusi Kirgizstānu strīdīgajā reģionā būvēt autoceļu, tādējādi pārkāpjot divpusējo starpvaldību protokolu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti