SVF Kipras glābšanai piešķirs vienu miljardu eiro

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) vienojies desmit miljardu eiro vērtajai Kipras glābšanas programmai piešķirt aptuveni vienu miljardu eiro, trešdien paziņoja fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda.

Šī summa tiks nodrošināta trīs gadu laikā, izmantojot 891 miljonu SDR (speciālās aizņēmuma tiesības), kas ir aptuveni viens miljards eiro, norādīja Lagarda. Viņa pauda cerību, ka šī vienošanās apstiprināšanai SVF valdei tiks nodota maija sākumā.

SVF, Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Centrālā banka (ECB) otrdien ar Kipru vienojās par glābšanas programmas nosacījumiem, kas paredzēs ievērojami samazināt valsts banku sektoru un stabilizēt Nikosijas finansiālo stāvokli.

"Kipras varasiestādes ierosinājušas ambiciozu vairāku gadu reformu programmu, lai risinātu ekonomiskos sarežģījumus, kas to sagaida," sacīja Lagarda.

"Galvenais uzdevums ir stabilizēt finanšu sistēmu, sasniegt fiskālo ilgtspējību un atbalstīt ekonomiskās aktivitātes atveseļošanos, lai nodrošinātu iedzīvotāju labklājību."

Jau vēstīts, ka Kipra nonākusi milzīgās finanšu grūtībās, un naktī uz 25.martu eirozonas finanšu ministri piekrita piešķirt Kiprai desmit miljardu eiro starptautisko aizdevumu, lai glābtu Kipras bankas no bankrota un saglabātu Kipru eirozonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti