Dienas ziņas

Jauna izmeklēšana par prāmja «Estonia» katastrofu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Šveice neseko britiem un negrib «SWIXIT»

Šveicieši referendumā noraida imigrācijas ierobežošanu no ES

Šveicieši referendumā noraidījuši ideju  par migrācijas ierobežošanu no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Idejas pretinieki to nodēvēja par spēcīgu signālu, kas vēsta par iedzīvotāju vēlmi turpināt sadarbību ar kaimiņzemēm.

"Pret iniciatīvu, kas ierobežo imigrāciju, atkal ir bijuši 60%. Tas ir "jā" idejai par brīvu personu pārvietošanos Šveicē un spēcīgs signāls Eiropas Savienībai. Mēs arī vēlamies attīstīt līdztiesīgu sadarbību," teica FDP/liberāļu partijas pārstāvis Damians Millers.

Saskaņā ar sākotnējiem rezultātiem pret labējās Tautas partijas iniciatīvu atteikties no līguma ar ES iestājās apmēram 62% vēlētāju. Iniciatīvas autori norādīja, ka ik gadu valstī no bloka ieceļo 75 tūkstoši cilvēku, un tas rada pārapdzīvotību, mājokļu cenu kāpumu un papildu slogu sociālās apdrošināšanas sistēmai. Tomēr lielāku cilvēku atbalstu ieguva arguments, ka imigrācijas ierobežojumu dēļ valstī palielināsies kvalificēta darbaspēka deficīts un tas negatīvi ietekmēs valsts labklājību.

“Šveices pilsoņi ir parādījuši, ka viņi novērtē šīs saites. Viņi balsojumā atbalstīja vienu no mūsu attiecību pamatpīlāriem - savstarpēju brīvību pārvietoties - dzīvot un strādāt Šveicē un Eiropas Savienībā,” komentēja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena.

Šī bija jau ceturtā reize pēdējos 20 gados, kad šveicieši balso par to, vai tomēr nevajadzētu ierobežot pārcelšanos uz Šveices robežai. Galēji labējo uzturētais eiroskpeticisms kavē arī tā dēvētā juma līguma noslēgšanu starp Šveici un ES, kas regulētu abu pušu attiecības. Vienošanās par šo līgumu tik panākta jau pirms diviem gadiem, bet tas joprojām nav parakstīts, jo šveicieši vilcinās. Brisele cer, ka referenduma rezultāti paātrinās līguma stāšanos spēkā – parakstīšanu un ratificēšanu.

KONTEKSTS:

Šveici un Eiropas Savienību saista vairāki līgumi, kurus ik pa laikam politiķi mēģina pārskatīt. Šveices labējā tautas partija vēlējās pārtraukt vēl 1999.gadā parakstīto līgumu ar Eiropas Savienību par cilvēku brīvu pārvietošanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt