Šveicē svētdien notiks pieci referendumi

Šveices iedzīvotāji svētdien, 27. septembrī, kārtējo reizi dosies pie balsošanas urnām, lai referendumā izšķirtos par pieciem dažādiem jautājumiem, sākot no imigrācijas un beidzot ar dzīvnieku tiesībām.

Vispretrunīgāk vērtētais un svarīgākais ir referendums par kvotu noteikšanu imigrācijai no Eiropas Savienības, ko ierosinājusi labējā Šveices Tautas partija.  

Balsošana par trīs no iniciatīvām – par imigrāciju no Eiropas Savienības, par bērnu nodokli un par dzīvnieku aizsardzību – bija paredzēta jau maijā, taču tā tika atlikta Covid-19 pandēmijas dēļ.

Šveicē svētdien notiks pieci referendumiRihards Plūme

Divas pārējās iniciatīvas – par paternitātes atvaļinājumiem un par iznīcinātāju iegādi – nākušas klāt pēdējo mēnešu laikā.

Visvairāk tiek apspriests referendums par kvotu noteikšanu imigrācijai no Eiropas Savienības. „Mērenā imigrācijas ierobežošanas iniciatīva” paredz ierobežot Eiropas Savienības pārvietošanās brīvības principa piemērošanu. Ja pilsoņi šo iniciatīvu atbalstīs, Šveicei un blokam būs gads, lai vienotos par brīvās pārvietošanās pārskatīšanu.

Pret labējās Tautas partijas ierosinājumu iebilst gan valdība, gan visas citas lielākās partijas.

Valdība apgalvo, ka iniciatīvas īstenošana apgrūtinātu darbaspēka piesaistīšanu un kaitētu ekonomikai. Pastāv arī bažas, ka tas izsauks pret šveiciešiem vērstu atbildes reakciju no Eiropas Savienības puses. Eksperti norāda, ka neatkarīgi no balsojuma iznākuma referendums kaitēs Šveices un bloka attiecībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti