Šveicē notiek federālā parlamenta vēlēšanas

Šveicē svētdien, 18.oktobrī, notiek federālā parlamenta vēlēšanas.

Saskaņā ar aptaujām, sabiedrībā pieaugot satraukumam par imigrāciju, atkal uzvarēs populistiski labējā Šveices Tautas partija. Tā varētu iegūt gandrīz 28% balsu, nedaudz vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās 2011.gadā. Šī partija pieprasījusi rīkot referendumu, lai padarītu vēl stingrākus Šveices patvēruma piešķiršanas noteikumus.

Tomēr centriski labējā Liberālā partija, kuras atbalstītāju skaits arī pieaudzis, sasniedzot gandrīz 17%, uzskata, ka valstij vajadzīga lielāka imigrācija, lai saglabātu spēcīgu ekonomikas izaugsmi. Šveicē bezdarbs ir aptuveni 3% un vērojams kvalificēta darbaspēka trūkums.

Savukārt sociālisti, par kuriem gatavojas balsot aptuveni 19% šveiciešu, centušies paplašināt debašu jautājumu loku, pievēršoties Šveices banku sektora problēmām un attiecību uzlabošanai ar Eiropas Savienību.

Tajā pašā laikā politiķiem ir grūti pārliecināt vēlētājus, ka 18.oktobra balsojumam ir liela nozīme, jo Šveicē parlamenta vēlēšanas reti nes kādas vērā ņemamas pārmaiņas. Pēdējos 40 gados vēlētāju aktivitāte tajās nekad nav pārsniegusi 50%.

Decembrī jaunajam parlamenta sasaukumam būs jāievēl Šveices Federālā padome jeb valdība. Septiņi padomes locekļu posteņi tradicionāli tiek sadalīti starp visām lielākajām partijām, aptverot visu politisko spektru. Lai gan šobrīd no 200 deputātu vietām parlamenta apakšpalātā Šveices Tautas partijai ir vairāk nekā ceturtdaļa, tai ir tikai viens ministra portfelis. Partija gan likusi noprast, ka gadījumā, ja tai netiks dots otrs portfelis, tā var atteikties no dalības valdībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti