Šveice ir paziņojusi, ka atjauno ieroču eksportu uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Mēneša sākumā ieroču eksports tika pārtraukts, jo pēc Šveices laikrakstos publicētās informācijas, Arābu Emirātiem domātās granātas esot atrastas Sīrijā, kur pašreiz notiek militārs konflikts. Šveices amatpersonas uzsver, ka oficiāla apstiprinājuma šai informācijai joprojām nav. Tomēr ir sākta izmeklēšana.
Šveices Eknomikas ministrijas paziņojums par ieroču piegāžu atjaunošanu Apvienotajiem Arābu Emirātiem nāca kopā ar solījumu rūpīgi izmeklēt, vai Šveicē ražotās granātas tik tiešām ir nokļuvušas Sīrijā. Šveices amatpersonas uzsver, ka viņi ļoti nopietni uztver laikrakstos publicēto informāciju. Tādēļ tika nodibināta īpaša starpvalstu komisija, lai izmeklētu šo gadījumu. Pagaidām amatpersonu rīcībā neesot apstiprinājuma par precīzu vietu Sīrijā, kur esot atrastas Šveicē ražotās granātas. Tomēr, ja izrādīsies, ka 2003. gadā Arābu Emirātiem piegādātās granātas tik tiešām ir nokļuvušas Sīrijā, tas būs nopietns Šveices ieroču eksporta notiekumu pārkāpums. Tie cita starpā paredz aizliegumu pārsūtīt ieročus citām valstīm. Kopumā Šveices valsts ieroču uzņēmums "Ruag" Arābu Emirātiem 2003. gadā ir piegādājis vairāk kā 225 tūkstošus granātu. Savukārt ieroču pigādes Sīrijai tika pārtrauktas jau 1998. gadā.
Apvienotie Arābu Emirāti ir ļoti nozīmgs Šveices ieroču tirdzniecības partneris. Aizvadītajā gadā tieši šī Persijas līča valsts iegādājās visvairāk Šveicē ražoto ieroču un militārās tehnikas. Pasūtījuma kopējais apjoms pārsniedza 152 miljonus latu. Tostarp tika piegādātas arī 25 armijas lidmašīnas, kuriem Šveices speciālisti veic regulāro tehnisko apkopi. Skandāli ap Šveices ieroču tirdzniecību ir notikuši arī iepriekš. Pērn Šveice uz laiku ir apturējusi munīcijas piegādi Katārai, jo bija atklājies, ka šie ieroči ir nokļuvuši Lībijā. Tomēr embargo tika ātri vien atcelts, jo speciālā izmeklēšanas komisija secinājā, ka ieroču pārsūtīšana uz citu valsti ir notikusi "armijas loģistikas kļūdas" dēļ.
Jāpiebilst, ka tieši šobrīd Ņujorkā notiek Apvienoto Nāciju Organizācijas konference. Tās mērķis ir sakārtot ieroču tirdzniecības notiekumus visā pasaulē. ANO konferences ietvaros Šveices delegācijas vadītājs Ervins Bollingers ir iestājies par striktu ieroču tirdzniecības notiekumu ieviešanu. Jau pašreiz Šveices likumi militārā eksporta jomā tiek uzskatīti par teju stingrākajiem pasaulē. Tie aizliedz piegādāt ieročus valstīm, kurās notiek militārs konflikts, kā arī tiek sistemātiski pārkāptas cilvēktiesības. Tāpat militārā tehnika nevar tikt pārdota valstīm, kas saņem attīstības palīdzības līdzekļus.
Šveicē, kas lepojas ar savu neitralitāti, ieroču tirdzniecības jautājums ik pa laikam izraisa asas diskusijas. Tās pilsoņiem par šo jautājumu vairākkārt bija jāizsakās referendumos. Tomēr praktiskaie apsvērumi un realitāte joprojām lielā mērā nosaka Šveices ārpolitiku. Tā, piemēram, bijusī Šveices ārlietu ministre un divkārtējā prezidente Mišelina Kalmi-Reja nesen, uzstājoties konferencē, sacīja, ka pasaulei ir jāatsakās no melnbaltā dalījuma, kas paredz, ka valstis var būt tikai draugi vai ienaidnieki.