Streika dēļ piektdien atcels vairākus «Ryanair» reisus no Rīgas

Piektdien, 10.augustā, notiks Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” pilotu streiks. Akcijas dēļ tiks atcelti vairāki simti lidmašīnu reisi, tostarp no Rīgas uz Briseli, Berlīni un Brēmeni.

Jau pagājušajā nedēļā par streika rīkošanu paziņoja “Ryanair” piloti Īrijā, Zviedrijā un Beļģijā, savukārt trešdien par gatavību pievienoties akcijai informēja arī kompānijas darbinieki Vācijā.

Akcijas dēļ tiks atcelti apmēram 400 lidmašīnu reisi, un tas var radīt nopietnas problēmas ceļotājiem.

Arodbiedrības norāda, ka kopš streikiem pagājušajā mēnesī, kas ietekmēja 600 lidojumu, nekāds progress nav panākts. Tāpēc streikus rīko atkal. Arodbiedrības pieprasa celt darbinieku algas un uzlabot viņu darba līguma nosacījumus.

Aviokompānijas vadība jau atvainojusies klientiem un informēja, ka atcelto reisu pasažieri bez piemaksas varēs mainīt izlidošanas laiku vai arī nodot atpakaļ nopirktās biļetes.

Paralēli lidojumu kompensāciju pieprasījuma uzņēmums "Skycop" izveidojis petīciju, kuras mērķis ir mainīt Eiropas Savienības likumdošanu tā, lai iepriekš plānotu un zināmu streiku organizēšana netiktu uzskatīta par "ārkārtas apstākļiem". Uzņēmumā informē, ka šāds formulējums ļauj atcelt un aizkavēt reisus, dodot iespēju aviokompānijām neizmaksāt pasažieriem pienākošos kompensāciju. Pēc "Skycop" teiktā, plānoti streiki nav "ārkārtas apstākļi", bet gan tāda situācija, kuru iespējams iepriekš paredzēt un tai sagatavoties. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti