Panorāma

Eiropā reaģē uz krīzi pie Polijas robežas

Panorāma

Latvija nosoda Baltkrieviju par operāciju pret ES

Strauji pieaugusi migrantu plūsma caur Poliju uz Vāciju

Strauji pieaugusi migrantu plūsma caur Poliju uz Vāciju

Patvēruma meklētāji, kas no Baltkrievijas nelegāli nonāk Lietuvā un Polijā, tālāk ceļu meklē uz Vāciju. Tur šo imigrantu skaits pēdējos divos mēnešos ir ievērojami pieaudzis, liekot arī Vācijas politiķiem arvien vairāk bažīties par Aleksandra Lukašenko režīma organizēto hibrīduzbrukumu.

Vācijas Iekšlietu ministrijas aprēķini liecina, ka augustā no Baltkrievijas caur Poliju Vācijā nelegāli ieradušies gandrīz 500 migrantu, septembrī to skaits jau pieaudzis līdz teju 2000, bet oktobrī sasniedzis gandrīz 5000. Pārsvarā tie ir patvēruma meklētāji no Sīrijas un Irākas.

Viņu skaits strauji pieaug, ļoti daudzi no viņiem ierodas tieši Brandenburgas zemē, kas ir Berlīnes pievārtē. Daži politiķi jau brīdinājuši, ka šie skaitļi turpinās augt, un aicināja būt vērīgiem, atgādinot, ka arī 2015. gada bēgļu krīzes pirmssākumos netika pievērsta pietiekama uzmanība agrīniem brīdinājumiem.

Pagaidām Vācijas iestādes ar to tiek galā un nav runa par sistēmas sabrukumu, jo pēc 2015. gada bēgļu krīzes ir gatavība šādām situācijām. Taču problēmas rada Covid-19 pandēmija, jo patvēruma meklētājiem, kuri ierodas Vācijā, ir jāpavada laiks karantīnā, līdz ar to – tas prasa papildu kapacitāti. Bet, lai viņus ievietotu karantīnā, jāspēj viņus pēc iespējas ātrāk identificēt.

Vācieši ir pastiprinājuši policijas klātbūtni uz Vācijas un Polijas robežas. Viņi žēlojas, ka poļi no savas puses robežu nesargājot. Tiek apspriesta iespējamā sadarbība, lai izķertu cilvēku kontrabandistus un nelegālos robežas šķērsotājus. Taču visas Vācijas un Polijas robežas slēgšana netiek apspriesta.

Situācija uz Vācijas un Polijas robežas atspoguļo problēmas ar Eiropas migrācijas politiku, saskaņā ar kuru vāciešiem visi patvēruma meklētāji jāsūta pakaļ uz Poliju, kur tiem jāpiesakās uz patvēruma meklētāju statusu, jo Polija ir viņu pirmās ierašanās vieta Eiropas Savienībā. Vācieši atzīst, ka ar dažiem bēgļiem tā arī tiekot darīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt