Strauji pieaugusi Jaunzēlandes premjeres popularitāte

Strauji kāpusi Jaunzēlandes premjerministres Džasindas Ārdernas popularitāte pirms septembrī paredzētajām vēlēšanām. Tā liecina jaunas, ceturtdien publicētas aptaujas dati. Popularitātes pieaugums tiek skaidrots ar viņas veiksmīgo valsts vadīšanas pieeju Covid-19 pandēmijas laikā.

Strauji pieaugusi Jaunzēlandes premjeres popularitāteRihards Plūme

  Jaunākās aptaujas dati liecina, ka atbalsts Jaunzēlandes premjeres Ārdernas vadītajai Leiboristu partijai audzis par 18%. Kopumā partiju šobrīd atbalsta 59% aptaujāto, un ar šādu atbalstu vēlēšanās tai pietiktu, lai partija spētu valdīt viena, bez koalīcijas.

  Šobrīd leiboristi ir koalīcijā ar “zaļo” partiju un nacionālistisko partiju „New Zealand First”.

  Jaunzēlandē Covid-19 pandēmijas dēļ stingri ierobežojošie pasākumi un sociālā distancēšanās bija spēkā vairāk nekā mēnesi. Aprīļa beigās premjere paziņoja, ka valsts guvusi nozīmīgu uzvaru cīņā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju. Ārdernas vadītās valdības lēmumi palīdzējuši novērst vīrusa izplatīšanos valstī. Premjere ir ieguvusi vispārēju atzinību par valsts vadību pandēmijas laikā, un popularitātes kāpums tiek saistīts tieši ar šo faktu. Vēl nesen kāda cita aptauja paziņoja, ka 39 gadus vecā Ārderna kļuvusi par Jaunzēlandes populārāko premjerministru šajā gadsimtā.

  KONTEKSTS:

  Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.  Kopumā visā pasaulē inficējušies vairāk nekā 5 miljoni cilvēku, miruši vairāk nekā 320 tūkstoši cilvēku.

  Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti