Dienas notikumu apskats

"Jaunā Vienotība" uzņemsies iniciatīvu valdības veidošanā

Dienas notikumu apskats

Baltijas lauksaimnieki protestā Briselē prasa taisnīgākus tiešmaksājumus

Francija turpina meklēt Strasbūras šāvēju

Strasbūras apšaudes aculiecinieki: Šāvējs sauca «Allahu Akbar»

Strasbūras uzbrucēju, visticamāk, ir vadījuši reliģiski motīvi. Tā trešdien, 12. decembrī, paziņoja Francijas Iekšlietu ministrija. Otrdien, 11. decembrī, vakarā notikušās apšaudes laikā bojā ir gājuši vismaz divi cilvēki. Aptuveni seši cietušie slimnīcā turpina cīņu par izdzīvošanu. Uzbrucējs joprojām nav notverts.

Francijas pilsēta Strasbūra turpina atkopties no otrdienas vakarā notikušā uzbrukuma. Tajā ir gājuši bojā vismaz divi cilvēki un vēl vairāki ir smagi ievainoti. Parādās arī arvien jaunas detaļas par šāvēju.

Aculiecinieki ir dzirdējuši, ka uzbrucējs apšaudes laikā ir izmantojis teicienu "Allahu Akbar" jeb "Dievs ir varens". Arī tas, ka uzbrukumam ir izvēlēta vieta netālu no slavenā Ziemassvētku tirdziņa, liek tiesībsargājošajām iestādēm domāt, ka noziedznieku ir vadījuši reliģiski motīvi.

Francijas prokuratūra ir uzsākusi izmeklēšanu par slepkavību terorisma nolūkos. Viņi uzskata, ka uzbrucējs, visticamāk, ir bijis saistīts ar teroristu grupējumiem.

Policija ir oficiāli apstiprinājusi, ka aizdomās par slepkavību tiek turēts 29 gadus vecais Šerifs Šekats. Viņš ir dzimis Strasbūrā un ir bijis iepriekš labi zināms policijai.

Šekats tiek raksturots kā regulārs likumpārkāpējs. Savas dzīves laikā viņš ir ticis aizturēts par dažādiem noziegumiem Francijā, Vācijā un Šveicē – kopumā vairāk nekā 20 reižu. Tāpat viņš ir vairākkārt pavadījis laiku cietumā. Tiek uzskatīts, ka, tieši izciešot kādu no cietumsodiem, Šekats nokļuva radikālo musulmaņu sludinātāju ietekmē. Tomēr varasiestāžu rīcībā līdz šim neesot bijis nekādu pazīmju tam, ka šis vīrietis varētu gatavot teroristu uzbrukumu.

Sabiedrībā gan tik un tā izskan jautājumi, kādēļ drošības dienesti nav spējuši laicīgi novērst šo traģēdiju un vai tiem nebūtu bijis jāstrādā aktīvāk.

Francijā pašlaik gan ir aptuveni 26 000 cilvēku, kuri atrodas specdienestu redzeslokā. Aptuveni 10 000 no tiem ir radikalizējušies cietumā vai kādā no mošejām, kas sludina šādu islāma virzienu. Tādēļ viņu uzraudzīšana nemaz nav vienkāršs uzdevums.

Tiek ziņots, ka radikālie musulmaņu grupējumi internetā ir izteikuši prieku par notikušo.

Kā zināms, Francijas policija gatavojās aizturēt šo vīrieti jau otrdien no rīta aizdomās par kādu zādzību. Tomēr, kad kārtības sargi ieradās Šekata dzīvoklī, viņa tur vairs nebija. Vīrieša miteklī tika atrastas granātas.

Tā kā Strasbūra atrodas pāri upei no Vācijas, ir pastiprinātas arī pārbaudes uz tiltiem, kas šajā reģionā savieno Franciju un Vāciju. Automašīnu kontrole ir izraisījusi pamatīgus sastrēgumus. Tomēr nevar izslēgt, ka vīrietis jau ir šķērsojis robežu. Tāpat policija rūpīgi pārbauda arī kājāmgājējus un vilcienus, kas kursē starp Vāciju un Strasbūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti