Strādājot EP, Krievijas prezidenta runasvīra meitai neesot pieejas konfidenciāliem datiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jeļizaveta Peskova, kura ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina runasvīra meita, patlaban strādā Eiropas Parlamentā (EP) Briselē. Viņai gan neesot pieejas konfidenciāliem datiem. Savukārt viņas tēvs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka tā ir parasta stažēšanās, kura nav saistīta ar viņa pienākumiem vai ieņemamo amatu.

Eiroparlamentā strādā Krievijas prezidenta runasvīra meita
00:00 / 02:23
Lejuplādēt

Kā noskaidroja ārvalstu prese, viņa ir praktikante Francijas eiroparlamentārieša Emerika Šoprāda birojā. Viņš tajā problēmu nesaskata un norāda, ka Peskova ir studente no Francijas un viņu darbā leģitīmi pieņēma Eiropas Parlaments. Deputāts uzsvēra, ka tas viss noticis publiski un apsūdzēja citus parlamenta locekļus rusofobijā: “Es strādāju Eiropas Savienības un Krievijas delegācijā, taču viņai nav piekļuves tās darbam un dokumentiem. Otrkārt, attiecībā uz iespējamām drošības problēmām,

Peskovas kundzei nav nekādas pieejas konfidenciāliem datiem."

Šoprāds uzsvēra, ka viņa praktikantei ir liegts piedalīties komitejas slēgtajās sēdēs, kurās tiek runāts par Eiropas Savienību un Krieviju. Arī Eiropas Savienības amatpersonas vērsušas uzmanību uz to, ka Eiropas Parlamenta tikpat kā slepenu vai augstas konfidencialitātes materiālu neesot.

21 gadu vecā Peskova Francijā studē tieslietas, un, stažējoties Eiroparlamentā, no pagājušā gada novembra līdz šī gada aprīlim mēnesī saņem tūkstoš eiro lielu stipendiju.

Savukārt Šoprāds iepriekš strādāja par padomnieku pie Francijas Nacionālās frontes līderes Marinas Lepēnas, kura atklāti atbalsta Putinu. Viņš no Francijas Nacionālās frontes saraksta tika ievēlēts 2014. gadā, taču jau pēc gada kļuva par neatkarīgu deputātu. Šoprāds ir Eiroparlamenta Ārpolitikas komitejas, Drošības un aizsardzības apakškomisijas loceklis.

Francijas deputāts bija arī viens no novērotājiem 2014. gadā, kad notika Krimas referendums par pievienošanos Krievijai. Viņam būt par novērotāju neesot traucējis arī fakts, ka saskaņā ar viņa teikto ziņu aģentūrai AFP politiķis Krimu no vēsturiskās perspektīvas uzskatījis par daļu no Krievijas teritorijas.

Ne mazāk svarīgi, ka Peskova meitas prakse notiek vien trīs mēnešus pirms maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Tajās Brisele par vienu no potenciālajiem apdraudējumiem uzskata tieši Krieviju, kura varētu mēģināt iejaukties vēlēšanu procesā.

Uz šādiem potenciālajiem riskiem norādījuši arī ASV izlūkdienesti, paužot aizdomas, ka 2016. gadā ASV prezidenta vēlēšanās Krievija ir veikusi manipulācijas, lai ietekmētu vēlētāju izvēli. Šīs ir apsūdzības, ko Krievija kategoriski noraidījusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti