Stoltenbergs: NATO var izvietot savu karaspēku, kur vien vēlas

NATO var izvietot savu karaspēku, kur vien vēlas. Tā paziņojis jaunais alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, netieši norādot, ka iepriekš parakstītās vienošanās ar Krieviju šajā jautājumā var tikt apšaubītas.

Stoltenbergs šos komentārus izteica, viesojoties Polijā. Tur viņš kārtējo reizi apliecināja, ka arī viņa vadībā NATO savu dalībvalstu aizsargāšanu uzskatīs par galveno prioritāti. „Ar šo vizīti mēs atzīstam Polijas stipro lomu, kura tai ir aliansē. Tas ir spēcīgs vēstījums par NATO solidaritāti šajā sarežģītajā laikā. NATO aizsargā visas savas sabiedrotās valstis. Velsas samitā mēs pieņēmām ambiciozus lēmumus, un šie lēmumi ļaus saglabāt NATO spēku,” pauda Stoltenbergs.

Apmierinājumu ar tikšanos pauda Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis. „Esmu pilnībā apmierināts ar visiem izteikumiem, kurus dzirdu, un kas pierāda apņemšanos ieviest dzīvē Velsas samitā pieņemtos lēmumus. Tie ir ne vien vitāli svarīgi NATO drošībai, bet ir arī pareizā atbilde drošības situācijas pārmaiņām Austrumeiropā,” teica Komorovskis.

NATO nolēmusi izveidot ātrās reaģēšanas spēkus, kas vajadzības gadījumā varētu nekavējoties atbildēt uz drošības izaicinājumiem Eiropā. Šos spēkus varētu veidot vairāki tūkstoši karavīru un smagā bruņutehnika, kurai var sniegt atbalstu NATO dalībvalstu gaisa un jūras spēki, kā arī speciālo uzdevumu vienības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti