Stoltenbergs: Gruzija iestāsies NATO

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pirmdien atkārtoti apliecināja alianses vēlmi uzņemt Gruziju, neskatoties uz stingriem Maskavas iebildumiem.

Stoltenbergs ieradies Tbilisi uz 12 dienas ilgām kopīgām NATO un Gruzijas militārajām mācībām.

"29 sabiedrotie ir skaidri pateikuši, ka Gruzija būs NATO locekle," preses konferencē pavēstīja Stoltenbergs. "Mēs turpināsim strādāt kopā, lai sagatavotos Gruzijas dalībai NATO."

Atsaucoties uz Krieviju, viņš norādīja, ka nevienai valstij nav tiesību ietekmēt NATO atvērto durvju politiku.

"Mēs nepieņemam, ka Krievijai vai kāda cita vara var izlemt, ko [NATO] locekļi drīkst darīt," paziņoja Stoltenbergs.

“Pagājušajā vasarā Briselē visi NATO līderi vēlreiz apstiprināja 2008. gada Bukarestes lēmumu, ka Gruzija kļūs par alianses dalībnieci. Jūs ieguldāt misijā Afganistānā un NATO reaģēšanas spēkos. Šīs nedēļas NATO un Gruzijas manevri apliecina, ka mēs pastiprinām mūsu sadarbību.

Es apsveicu jūsu apņemšanos tērēt 2% no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai. Tas stiprina jūsu militāros spēkus un ieguldījumu reģionālajā drošībā. NATO pilnībā atbalsta Gruzijas teritoriālo integritāti tās starptautiski atzītajās robežās,” paziņoja Stoltenbergs.

NATO valstu vadītāji 2008. gadā paziņoja, ka Gruzija reiz tiks uzņemta aliansē. Gruzija ir arī viena no Eiropas Savienības Austrumu partnerības programmas valstīm. Tomēr Gruzijas izredzes tikt uzņemtai NATO un Eiropas Savienībā joprojām ir visai miglainas, īpaši pēc 2008. gada kara ar Krieviju, kura atzinusi separātisko Abhāzijas un Dienvidosetijas republiku neatkarību un savās militārajās bāzēs tur izvietojusi tūkstošiem karavīru, kamēr starptautiskā sabiedrība tās uzskata par okupētām Gruzijas teritorijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti