Stoltenbergs atkārtoti aicina Krieviju ievērot raķešu līgumu

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs aicinājis Krieviju iznīcināt jauno raķešu sistēmu un saglabāt dalību Līgumā par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju. Par šo jautājumu trešdien diskutēs arī bloka dalībvalstu aizsardzības ministri. 

“Krievijai ir tikai piecas nedēļas, lai glābtu līgumu. Jau rītdien mēs lemsim par NATO nākamajiem soļiem, ja Krievija to nedarīs. Mūsu atbilde būs izsvērta, koordinēta un vērsta tikai uz bloka aizsardzību. Mēs nedarīsim, ko dara Krievija, un mēs  neplānojam Eiropā izvietot jaunas sauszemes kodolraķetes, jo nevēlamies jaunu bruņošanās sacensību,” sacīja Stoltenbergs. 

NATO ģenerālsekretārs nesniedz plašāku informāciju par iespējamiem atbildes pasākumiem, savukārt anonīmi avoti diplomātu aprindās pieļāva ieroču pārdislokācijas iespēju un plašāku manevru īstenošanu. Aizsardzības ministri varētu apsvērt plānu, ka virs Eiropas vairāk lidojumu veic ar kodolieročiem bruņotas ASV kara lidmašīnas un tiek arī mainīts jūrā bāzēto ASV raķešu izvietojums.

Savukārt mediji atgādina, ka Vašingtona un NATO uzskata - Krievijas jaunā spārnoto raķešu sistēma pārkāpj 1987. gadā parakstīto līgumu. Vašingtona februāra sākumā paziņoja, ka izstājas no šī līguma, un Krievija tūlīt pēc tam nāca klajā ar līdzīgu paziņojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti