Stokholmas policija saņem papildspēkus nekārtību novēršanai

Stokholmā, kur jau piecas naktis pēc kārtas nav rimušās nekārtības, piektdienas naktī tiks izvietoti policijas papildspēki, kas piesaistīti no visas valsts.

Nekārtības sākās naktī uz pirmdienu Husbijā, Stokholmas ziemeļos un galvenokārt notiek imigrantu apdzīvotos pilsētas rajonos.

„Mēs šonakt dabūsim papildspēkus no Gēteborgas un Malmes,” informēja Stokholmas policijas preses pārstāvis. Tomēr precīzi, cik daudz policistu ieradīsies, viņš neatklāja.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija un ASV vēstniecība Stokholmā aicinājušas savus pilsoņus izvairīties no nekārtību pārņemtajiem pilsētas rajoniem.

Nekārtības izraisīja kāds pagājušajā nedēļā noticis incidents, kad policisti nošāva ar mačeti bruņotu 69 gadus vecu vīrieti. Vietējie aktīvisti skaidroja, ka šis notikums saniknojis vietējos jauniešus, kuri vairākkārt cietuši no policijas brutalitātes un rasisma.

Husbijā aptuveni 80% iedzīvotāju ir imigranti.

Viens no nekārtību cēlājiem intervijā Zviedrijas Radio sacīja, ka rajonā, kur viņš dzīvo, rasisms plaukst un zeļ, un vardarbība ir vienīgais veids, kā tam pievērst uzmanību.

„Mēs dedzinājām automašīnas, metām ar akmeņiem policijai, policijas automašīnām. Bet tas ir labi, jo tagad cilvēki zina, kas ir Husbija (..). Šis ir vienīgais veids, kā tikt sadzirdētam,” viņš piebilda.

Naktī uz piektdienu ugunsdzēsēji saņēma 70 izsaukumus. Viņiem nācās dzēst aizdedzinātas automašīnas, atkritumu konteinerus un ēkas, tostarp trīs skolas un policijas iecirkni. Tomēr aizvadītā nakts bijusi mierīgāka nekā nakts uz ceturtdienu, kad ugunsdzēsējiem nācās atbildēt uz 90 izsaukumiem.

Nekārtību intensitāti palīdzējušas mazināt vecāku un brīvprātīgo organizācijas, kas pēdējās naktīs patrulējušas ielās, norādīja policijas preses pārstāvis.

Viņš informēja, ka aizvadītā naktī arestēti 13 cilvēki, bet kopš nekārtību sākuma jau 29.

Saskaņā ar Stokholmas apgabala policijas priekšnieka teikto vairums nekārtību cēlāju ir vietējie jaunieši ar vai bez kriminālas pagātnes, tomēr šo situāciju izmantojuši arī neliels daudzums profesionālu noziedznieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti