Dienas notikumu apskats

Sanktpēterburgā saistībā ar sprādzienu metro aiztur vairākus cilvēkus

Dienas notikumu apskats

Pasaulē pretrunīgi vērtē ASV triecienu Asada armijai Sīrijā

Stokholmā pēc kravas auto iebraukšanas pūlī vismaz trīs bojāgājušie un vairāki cietušie

Stokholmā pēc kravas auto iebraukšanas pūlī vairāki bojāgājušie un cietušie

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā piektdien, 7.aprīlī, ļaužu pūlī iebraucis kravas auto, nogalinot vismaz trīs un savainojot vairākus cilvēkus, vēsta ārvalstu mediji.

Auto iebrauc pūlī un ietriecas veikala sienā

Incidents noticis īsi pirms trijiem pēcpusdienā (pēc vietējā laika) vienā no Zviedrijas galvaspilsētas galvenajām iepirkšanās ielām, ko iecienījuši arī tūristi un kas teju vienmēr ir ļaužu pilna, vēstīja Zviedrijas Radio.

Zviedrijas Radio ziņoja, ka pēc iebraukšanas ļaužu pūlī kravas auto ietriecies universālveikala "Ahlens" sienā. Rajons ap incidenta vietu norobežots, uz to devās daudz policijas un "ātrās palīdzības" auto.

Internetā publicētajos video kadros redzams, kā cilvēki panikā skrien prom.

Aculiecinieki ziņoja, ka ir dzirdējuši arī šāvienus. Tomēr policija šo informāciju neapstiprināja. Ziņots, ka šaušana dzirdēta arī pilsētas ziemeļos.

Kāds aculiecinieks Zviedrijas Radio apgalvojis, ka kravas auto šoferis bijis bruņots. Viņš arī notikuma vietā redzējis vismaz trīs bojāgājušos, taču, to "acīmredzot varētu būt vairāk".

Slimnīcās ieviests ārkārtas režīms

Zviedrijas Drošības policija sākotnēji apstiprināja, ka pēc kravas auto iebraukšanas ļaužu pūlī gājuši bojā vismaz divi cilvēki un daudzi ievainoti. Precīzs cietušo un bojāgājušo skaits netika minēts.

Vēlāk Zviedrijas policija apstiprināja, ka bojā ir gājuši trīs cilvēki un vēl vismaz septiņi ir ievainoti. Tomēr precīzu skaitli kārtības sargi vēl nevarēja nosaukt.

Pilsētas lielākajā slimnīcā — Karolinskas Universitātes slimnīcā — ieviests ārkārtas režīms, vēsta SVT. Visiem mediķiem, kam maiņa jau bija beigusies, uzdots atgriezties darbā.

Vēlāk ārkārtas režīms ieviests visās Stokholmas slimnīcās.

Metro slēgts, cilvēkus aicina palikt mājās

Zviedrijas policija aicinājusi iedzīvotājus bez vajadzības nepamest mājvietas.

Iedzīvotāji brīdināti, ka var būt traucējumi telefona sakaros, tāpēc cilvēki Stokholmā aicināti saziņā izmantot sociālos medijus.

Stokholmas metro pilnībā slēgts, un pēc policijas rīkojuma vilcieni nepiestāj Stokholmas Centrālajā stacijā.

Slēgti arī vairāki iepirkšanās centri un kinoteātri.

Sociālajos tīklos "uzņem apgriezienus" tēmturis #OpenStockholm - Zviedrijas galvaspilsētas iedzīvotāji, kuri atzīmējuši sevi ar šo tēmturi, aicina pie sevis cilvēkus, kuri terorakta un transporta problēmu dēļ nevar nokļūt mājās.

Uzbrucējs joprojām uz brīvām kājām

Zviedrijas alus ražotājs "Spendrups", kam pieder kravas auto, paziņojis, ka transportlīdzeklis piektdien tika nozagts.

"Tas ir viens no kravas auto, ar kuru mēs izvadājam preci. Kad vadītājs izkrāvis preci, kāds ielēca auto kabīnē un aizdzina furgonu," tā "The Local" klāstīja "Spendrups" pārstāve Martena Litha.

Nav ziņu par to, kas ir noticis ar kravas automašīnas šoferi. Atsevišķi mediji iepriekš ziņoja, ka viens cilvēks tika aizturēts netālu no notikuma vietas.

Likumsargi gan šo informāciju noraidījuši, sakot, ka cilvēks, kas tiek meklēts saistībā ar  uzbrukumu, joprojām ir uz brīvām kājām.

Zviedrijas policija izplatījusi iespējamā aizdomās turamā fotogrāfiju, kas iegūta no novērošanas videokamerām notikuma vietas apkārtnē.

(фото: thelocal.se)

Notikušo izmeklē kā teroraktu

Zviedrijas premjers Stefans Lēvens sacījis, ka tas ir bijis uzbrukums valstij un visas pazīmes liecinot, ka to ir sarīkojuši teroristi.

Preses konferencē Lēvens norādīja, ka valdība darīs visu iespējamo, lai palīdzētu tiesībsargājošajām iestādēm izmeklēt šo noziegumu. 

Policija izmeklē gadījumu kā iespējamu teroraktu.

Zviedrijas valdība aktivizējusi tā saukto "krīzes štābu". Pašlaik štābs nodarbojas ar to, lai visām "attiecīgām iestādēm būtu visi resursi, kas nepieciešami situācijas kontrolei".

Piektdien vakarā notiks Zviedrijas valdības ārkārtas sēde, "Svenska Dagbladet" paziņoja premjera preses sekretāre Anne Ekberga.

Terorisma draudu līmenis valstī nav paaugstināts. Tas saglabājas nemainīgs – trešais – kopš 2010.gada, paziņojusi Zviedrijas Drošības policija.

Nav ziņu par cietušiem Latvijas pilsoņiem

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) paziņojusi, ka tā kategoriski nosoda Stokholmā notikušo teroraktu. ĀM izsaka visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem.

Līdzjūtību izteikušas arī Latvijas Valsts augstākās amatpersonas:

ĀM norāda, ka konsulārās palīdzības nepieciešamības gadījumā diennakts tālrunis ārkārtas situācijām ir +371 26 33 77 11. Tāpat Latvijas valstspiederīgie Zviedrijā aicināti vērsties Latvijas vēstniecībā Stokholmā.

ĀM aicina Stokholmā esošos Latvijas iedzīvotājus ar īsziņu, e-pastu vai sociālo tīklu palīdzību informēt savus tuviniekus, ka ir drošībā. 

Pašlaik ĀM nav ziņu, ka uzbrukumā Stokholmā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie.

"Mēs strādājam, mūsu vēstniecība strādā, konsulārais dienests, apzinām situāciju. Mēģināsim iegūt precīzu informāciju, kā šo te gadījumu kvalificē Zviedrijas policija. Tas paņems kaut kādu laiku, lai identificētu šīs personas, kas ir cietušas un bojāgājušos, ievainotos," teica ĀM pārstāvis Raimonds Jansons.

ĀM: Nav ziņu, ka uzbrukumā Stokholmā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie

  Viņš norādīja, ka pašlaik nav pamata domāt, ka kāds no Latvijas pilsoņiem būtu cietis. "Mēs neesam saņēmuši tādu informāciju ne no Zviedrijas varas struktūrām, ne arī mūsu konsulārajā dienestā ir griezies kāds no mūsu pilsoņiem pēc konsulārās palīdzības." 

   
  Zviedrija nav piedzīvojusi teroraktu kopš 2010. gada, kad tajā pašā vietā uzspridzinājās kāds Irākā dzimis Zviedrijas pilsonis. Terorists gan nepaspēja detonēt citus spridzekļus, kas bija viņa rīcībā, un apkārtējie necieta.
   
  Šis ir jau kārtējais Eiropā sarīkotais uzbrukums, kurā kā ierocis izmantota automašīna.  
   
  Jau ziņots, ka pērn Eiropā ir notikuši divi līdzīgi uzbrukumi, kuros tika izmantotas kravas automašīnas. Viens no tiem bija Francijas pilsētā Nicā Bastīlijas dienas svinību laikā. Otrs notika Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kravas automašīnai iebraucot Ziemassvētku tirdziņā.
   
  Savukārt Londonā pavisam nesen kāds terorists ar vieglo automašīnu ir nobraucis divus gājējus uz tilta blakus Lielbritānijas parlamentam un vēlāk nodūra policistu.
   
  Ir zināms, ka radikālā islāma teroristu grupējuma "Daīš" jeb tā sauktās "Islāma valsts" vadītāji ir mudinājuši savus sekotājus izmantot automašīnas teroristisko uzbrukumu veikšanai, jo tās ir viegli pieejamas un var nogalināt diezgan lielu cilvēku skaitu. 
  Saistītie raksti
  25 komentāri
  O jee...
  Sadosimies rokās un lūgsim Dievu!
  Kŗemilek
  Tāds tas atvērto durvju multikulturālisms... .
  melnis humors
  Vienīgā saikne ar multikulturālismu ir tāda, ka džihādisti ir pret multikulturālismu.
  melnais humors
  Štunts par zviedriem - viņiem pēdējos 30 gados smadzenes ir tā izskalotas, ka viņi domā tikai to, ko viņiem pasaka priekšā.
  Ak, vai...
  Pie mums Maskačkā pilns ar tiem zviedriem. Staigā trikolora trenuškās un slavē caru :-D
  :) > Rinkēvičs
  Šis raksts nav par bēgļiem,bet par terorismu. Tas nav viens un tas pats,lai kā arī Putina apmaksātie un brīvprātīgie rasisti,nacisti un citi pajoliņi mēģinātu gaudot.
  >>>
  Aplam. Tu nesaprati, ko šis "Rinkēvičs" ar to gribēja teikt.
  >>>
  Aplam. Tu nesaprati, ko šis "Rinkēvičs" ar to gribēja teikt.
  Rinkēvičs
  Latvijai jāuzņem bēgļus, citādi tā riskē nokļūt starptautiskā izolācijā.
  Apinis
  Policija pagaidām nekomentē to, vai notikušais varētu būt terorakts. Nē tā ir merkeles bērnu cenšanās integrēties par katru cenu:) ! renģēdāji svensoni to negaidīja?
  Apinis
  Policija pagaidām nekomentē to, vai notikušais varētu būt terorakts. Nē tā ir merkeles bērnu cenšanās integrēties par katru cenu:) ! renģēdāji svensoni to negaidīja?
  klusu
  merkelene un junkers ir atbildīgi par iepludinātiem un uzspiestiem bēgļiem, kurus neviens nekontrolēja līdz šim. Tagad šengenas zonas ārējās robežas kontrolēšot....idioti. Varbūt pēc trīs gadiem vēl varēja to izdomāt. ES ir konkrētā pakaļā aizgājusi ar tiem diviem žīdiem pie varas.
  klusu
  Tu, zoss vai zostēviņ, ar niku >Gribas kliegt<, kāds sakars tavam murgojumam ar to, ko rakstījis Apinis? Kurā vietā ir pieminēta tā 0banā Merkelene, ko? Kur tu to izlasīji? Muti turi un nebļauj bez iemesla, kad būs iemesls, tad gribēšu redzēt tādu panikas cēlāju darbībā, kā tevi. Bet tad visticamāk neredzēsim.
  Gribas kliegt Inc.
  Laikam veel kraasa nav nozhuvusi no svaigi izprinteetaas ID-kartes. Kad nozhuus, tad jau mees uzzinaasim, kas shoreiz tiks vainots...musulmanji, krievi vai citplaneetishi
  Gribas kliegt
  Kaads sakars Merkelei ar Daish vai citiem atsaldenju teroristiem? ES dziivo gandriiz pusmiljards cilvēku ... Merkele tagad ir atbildiiga par katru noziegumu?
  Eh...
  Nu, re, arī zviedri savu auto sagaidīja... Gan jau ka turpinājums sekos.
  O jee...
  Kanādā mošejā pašaudījās kāds trampists, Oslo - Breivīks. Kolēģi, Jūs domājat, ka Zviedrijā, Šveicē vai Polijā visi ir pilnīgi veseli un viņu vidū nav neviena slepkavnieciski noskaņota maniaka? Kāds naivums!
  O jee...
  Droši vien kāds budistu mūks.
  ....
  vēl viens breivīkveidīgais psihopāts
  Gribas kliegt
  Noteikti, ka mashiinaa atradiis identifikaacijas karti ar kaadu musulmanja bildiiti...nabaga puisi, protams, noshaus pie aiztureeshanas...viss kaa parasti,,,nekaa jauna shai pasaulee
  Jaaa
  Kaadu tas parsteidz?
  >>eham
  Atvainojos, nevis islāms = ne īsti veseli, bet islāmisti = ne īsti veseli. Islāms ir tāda pati monoteistiska reliģija kā kristietība, bet islāmisms ir radikālisms priekš izskalotām smadzenēm.
  >>eham
  Tā jau tas arī ir jāsaprot - islāms = ne īsti veseli. Tak atklātā tekstā tev to pateica komentētājs "Eh..." Ziņas taču lasi, kas ir tās piecminūšu zvaigznes parasti? Padumji teroristi ar izskalotām smadzenēm. Lielākā daļa islāma ticības. Neatkarīgi pat no pilsonības un tautības. Vienkārši prātā vāji lūzeri.
  Eham
  Protams, protams, nekāda sakara ar miermīlīgo reliģiju islāmu...
  Eh...
  Nē, nepārsteidza. Katru dienu pasaulē notiek dažādi nelaimes gadījumi un neskaitāmi noziegumi. Vienkārši lielākā daļa noziegumu nav tik publiski un demonstratīvi. Tikai pavisam dažu noziedznieku mērķis ir 5 minūšu slava. Parasti viņi nav īsti veseli.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti