Stiprinās atbalstu Āfrikas un Tuvo Austrumu reģioniem migrācijas ierobežošanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Vairāki Eiropas Savienības iekšlietu ministri atzinīgi novērtējuši Briseles priekšlikumus par migrācijas iegrožošanu, noslēdzot jaunas vienošanās ar Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm. Tajā pašā laikā nostāja ir piesardzīga. It īpaši, ja ņem vērā politiski joprojām haotisko situāciju Lībijā, cauru kuru šobrīd uz Itāliju dodas daudz migrantu un patvēruma meklētāju.

Aizvadītajā piektdienā Eiropas Savienības tieslietu un iekšlietu ministriem sanāksmē Luksemburgā bija pirmā diskusijas par Eiropas Komisijas pagājušajā nedēļā ierosināto plānu migrācijas krīzes risināšanai.

Brisele vēlas stiprināt atbalstu Āfrikas un Tuvo Austrumu reģioniem, lai cīnītos ar cēloņiem, kas mudina cilvēkus doties uz Eiropu, kā arī palīdzēt šīm valstīm stiprināt robežkontroles kapacitāti. Tāpat plānots radīt arī īpašu fondu, kas investētu projektos Āfrikā un citviet ar mērķi mazināt iemeslus, kas mudina cilvēkus pamest mājas un doties uz Eiropu. Viens no galvenajiem atbalsta priekšnoteikumiem - šo valstu gatavība uzņemt savus pilsoņus, kas ir izraidīti no Eiropas, ja tie nekvalificējas bēgļa statusam.

Pēc tam, kad stājās spēkā Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās par neregulāro migrantu atpakaļuzņemšanu, straumes uz Grieķiju ir noplakušas. Tagad

kopiena meklē veidus, kā samazināt migrācijas plūsmas galvenokārt no Lībijas uz Itāliju, kur tās turpinās. Gaidāms, ka caur šo maršrutu šogad ieradīsies lielākā daļa migrantu un patvēruma meklētāju.

Itālijas iekšlietu ministrs Andželino Alfano sanāksmē Luksemburgā apsveica Briseles ierosinājumu:

„Šajā sanāksmē mums ir iespēja pārbaudīt reālo atbalstu plānam, kas ir globāls, jo tā mērķis ir gan palīdzēt migrantiem Āfrikā, gan nodrošināt iespējas palīdzēt ārvalstu bēgļiem Eiropā. Šis ir ambiciozs plāns un es ceru, ka tam būs plašs atbalsts.”

Spānijas iekšlietu ministrs Horhe Fernandess Diazs savukārt īpaši uzteica ideju par investīciju plānu Āfrikas valstīm, norādot, ka, Madride jau iepriekš mudinājusi uz „Māršala plānu” Āfrikai:

„Ir nepieciešama sadarbība ar izcelsmes un tranzīta valstīm un atbalsts drošības apmācībām, lai viņi varētu garantēt savu robežu uzraudzību un cīnīties pret kriminālajiem grupējumiem. Tam ir izšķiroša loma.”

Tajā pašā laikā šķērslis joprojām ir problemātiskā un politiski nestabilā situācija Lībijā - galvenajā migrācijas tranzītvalstī uz Itāliju. ANO atbalstītā nacionālās vienotības valdība joprojām cenšas nostiprināt autoritāti, bet cilvēku kontrabandisti var turpināt darboties samērā brīvi. Uz to norādīja arī Zviedrijas tieslietu un migrācijas ministrs Morgans Johansons:

„Priekšnoteikums ir, lai būtu kāds, ar ko vest sarunas Lībijas pusē. Kāds, kurš arī spēj kontrolēt Lībijas robežu. Šobrīd tas tā nav.”

Eiropas Savienības migrācijas un iekšlietu komisārs Dimitris Avramopuls aicināja pēc iespējas ātrāk vienoties par plāna īstenošanu dzīvē, paziņojot, ka „nevar vienkārši gaidīt,” kad beigsies migrācijas sezonas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti