Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar RTU padomes priekšsēdētāju Andri Vanagu

Stingrāki sodi uzlabo drošību uz Polijas ceļiem

Stingrāki sodi uzlabojuši drošību uz Polijas ceļiem 

Pagājušajā gadā Polijā turpināja uzlaboties ceļu satiksmes drošība un samazinājās negadījumu skaits. Eksperti un policisti ir vienisprātis, ka to veicināja arī stingrāki sodi par pārkāpumiem. 

Polijas ceļu policists Damjans Sokolovskis norādīja: "Satiksmes drošība uz Silēzijas vojevodistes ceļiem uzlabojusies. Mēs pērn reģistrējām 1963 negadījumus, kuros gāja bojā 152 cilvēki un vairāk nekā 2240 guva ievainojumus. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, mums ir par 225 negadījumiem un par 340 ievainotajiem mazāk. Mazliet – par 3 – pieaudzis tikai bojāgājušo skaits."

Līdzīgi kā Latvijā arī Polijā no šā gada decembra autovadītājiem, kuru asinīs konstatēs vismaz pusotru promili alkohola, varēs konfiscēt automašīnu. No pagājušā gada jau palielināti sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, tai skaitā braukšanu dzērumā, ātruma pārsniegšanu vai gājēju pāreju neievērošanu. Piemēram, autovadītājam, kas pārsniedz atļauto ātrumu, jāmaksā līdz 2500 zlotiem jeb apmēram 500 eiro, bet par atkārtotu pārkāpumu sods divkāršojas.

Autobraucējiem, kuri nerespektēs gājēju drošību, var nākties maksāt līdz 320 eiro, savukārt tālruņa lietošana pie stūres var izmaksāt 100 eiro. Tiesa par pārkāpumiem var piespriest pat 6500 eiro. 

Sodi un arī profilakses pasākumi devuši rezultātu, un pērn visā valstī satiksmes negadījumus skaits, salīdzinot ar 2020. gadu, samazinājies par apmēram desmito daļu. Pirmo reizi uz ceļiem gājuši bojā mazāk par 2000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti