Stērdžena uzrunās Skotijas neatkarības mītiņa dalībniekus

Skotijas pirmā ministre un Skotijas Nacionālās partijas līdere Nikola Stērdžena sestdien, 2. novembrī, Glāsgovā uzrunās Skotijas neatkarības mītiņa dalībniekus. Tā būs pirmā šāda veida Stērdženas uzruna pēdējo piecu gadu laikā. Toreiz, Skotijas pirmajā neatkarības balsojumā, 55% referenduma dalībnieku atbalstīja palikšanu Lielbritānijas sastāvā.

Oktobra sākumā tūkstošiem cilvēku Edinburgā vienojās gājienā Skotijas neatkarības atbalstam. Toreiz Skotijas Nacionālās partijas līdere Stērdžena tika kritizēta par neierašanos šajā pasākumā. Savukārt pirms sestdien gaidāmā mītiņa Glāsgovā, Džordža laukumā, viņa uzsvērusi, ka patiesi gaida savu uzstāšanos un pauda cerību, ka cilvēki šajā pasākumā padarīs Skotijas balsi dzirdamu.

Mītiņa diena netika izvēlēta nejauši. Organizatori, Skotijas laikraksts "The National", vēlējās, lai tas notiku pirmajā sestdienā pēc Lielbritānijas plānotās izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), kam bija jānotiek 31. oktobrī.

Aktīvisti vairākkārt ir solījuši ar gājieniem un mītiņiem censties veicināt diskusijas par neatkarīgas Skotijas nepieciešamību.

Pagājušajā mēnesī Stērdžena norādīja, ka otram referendumam par Skotijas neatkarību būtu jānotiek jau nākamgad. Viņa arī apstiprināja, ka līdz šī gada beigām lūgs Lielbritānijas valdībai oficiālu piekrišanu referenduma sarīkošanai.

KONTEKSTS:

Skotijas neatkarības referendumā 2014. gadā 55% skotu nobalsoja par palikšanu Apvienotajā Karalistē. Tomēr divus gadus vēlāk vairākums skotu nobalsoja arī par Lielbritānijas palikšanu ES. Taču kopumā par valsts izstāšanos no ES Lielbritānijā 2016. gada referendumā nobalsoja 52% britu. Kopš tā laika strādāts pie Lielbritānijas un ES vienošanās par izstāšanās procesu. Nesen "Brexit" termiņš atlikts līdz nākamā gada 31. janvārim.

"Brexit" process atkal uzjundījis aicinājumus uz vēl vienu neatkarības referendumu. Stērdžena iepriekš norādīja, ka Skotijai līdz 2021. gadam jāsarīko jauns neatkarības referendums, ja tai līdz ar Apvienoto Karalisti nāksies pamest ES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti