Pusdiena

Izņemtais kontrabandas cigarešu apjoms rekordliels: 9 mēnešos vairāk nekā 91 miljons

Pusdiena

Pusdiena 10.10.2018

Skotijas premjere: Skotijai Brexit ir problēma, un tai vienīgais risinājums ir neatkarība

Stērdžena: Skotijai vienīgais risinājums «Brexit» problēmai ir neatkarība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Skotijai "Brexit" ir problēma, un tai vienīgais risinājums ir Skotijas neatkarība no Apvienotās Karalistes. Tā paziņojusi Skotijas premjerministre un Skotu Nacionālās partijas līdere Nikola Stērdžena. Vienlaikus viņa neatkarības atbalstītājus aicināja būt pacietīgiem un nogaidīt, līdz būs skaidrāks, kādas tad būs Lielbritānijas attiecības ar Eiropas Savienību (ES) pēc izstāšanās. Līdz tam ir atlikuši mazāk nekā seši mēneši, tomēr vienošanās starp Londonu un Briseli joprojām nav.

Otrdien, 9.oktobrī, Glāzgovā noslēdzās Skotu Nacionālās partijas trīs dienu konference. Partijas līdere un Skotijas reģionālās valdības premjere Nikola Stērdžena konferenci sāka ar paziņojumu, ka 35 partijas deputāti Apvienotās Karalistes parlamentā Vestminsterā atbalstīs jaunu referendumu par valsts izstāšanos no ES, ja šāds balsojums notiks.

Noslēdzot konferenci, Stērdžena Lielbritānijas premjeres Terēzas Mejas valdības darbību sarunās ar Briseli nosauca par "neveiklu, haotisku un pilnīgi nekompetentu". Stērdžena raksturoja "Brexit" kā "nopietnu problēmu", kuras vienīgais risinājums Skotijai ir kļūt par neatkarīgu valsti.

"Mūsu nākotne nav mūsu pašu rokās. Skotijas nākotne ir Vestminsteras rokās. Tam vienīgais risinājums ir kļūt par neatkarīgu valsti. Ar nepacietību gaidot, kad noslēgsies šī ["Brexit"] sarunu fāze un "Brexit migla izklīdīs, nešaubieties – pēdējie divi gadi ir parādījuši, kāpēc Skotijai ir jābūt neatkarīgai. Un es esmu tik pārliecināta kā nekad agrāk, ka Skotija būs neatkarīga," teica Stērdžena.

Vienlaikus Stērdžena aicināja neatkarības atbalstītājus būt pacietīgiem un pragmatiskiem un vispirms nogaidīt, kāda tad galu galā būs Londonas un Briseles vienošanās par turpmākajām, it īpaši ekonomiskajām attiecībām.

Kad tas kļūs skaidrs, Stērdžena solīja izklāstīt savus turpmākos plānus attiecībā uz neatkarības referendumu.

Pēc saskaņošanas ar Londonu Skotijā neatkarības referendums notika jau 2014.gadā. Toreiz skoti neatkarību noraidīja – pret to nobalsoja 55%. Divus gadus vēlāk "Brexit" referendumā lielākā daļa Skotijas iedzīvotāju savukārt atbalstīja Apvienotās Karalistes palikšanu ES – 62%.

Kopš tā laika ik pa laikam atkal uzjundī diskusijas par vēl vienu Skotijas neatkarības referendumu. Neapmierinātība ar "Brexit" audzējusi Skotu Nacionālās partijas biedru rindas. Tajā pašā laikā aptaujas Skotijā tomēr neuzrāda ievērojami lielāku atbalstu neatkarībai.

Londonas un Briseles sarunas par abu turpmākajām attiecībām pēc "Brexit" iegājušas finiša taisnē. Šajās dienās gaidāmas intensīvas sarunas pirms nākamnedēļas ES līderu samita. Mejas priekšlikumi kritizēti gan pašmājās, gan Briselē. Stērdžena nesekmīgi centusies pierunāt Meju, ka Apvienotajai Karalistei ir jāpaliek ES vienotajā tirgū. Skotu Nacionālā partija norādījusi, ka, visticamāk, balsos pret "Brexit" vienošanos, ja tā neatbildīs partijas vēlmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti