Starptautiska tiesa paziņos lēmumu par Krievijas un Ukrainas incidentu Kerčas šaurumā

Starptautiskais Jūras tiesību tribunāls sestdien, 25. maijā, paziņos gala lēmumu par incidentu Kerčas šaurumā, kurā Krievijas bruņotie spēki sagrāba trīs Ukrainas karakuģus un 24 kara jūrniekus.

aziņos lēmumu par Krievijas un Ukrainas incidentu Kerčas šaurumāRihards Plūme

Pērn novembrī Krievijas bruņotie spēki Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Šajā incidentā tika sagūstīti arī 24 ukraiņu jūrnieki, no kuriem trīs tika ievainoti. Vēlāk aprīlī Maskavas tiesa par trim mēnešiem pagarināja pirmstiesas apcietinājumu jūrniekiem, kuriem draud līdz sešiem gadiem cietumā.

Kerčas incidentu Ukraina uzskata par agresijas aktu, bet jūrniekus - par karagūstekņiem, un pieprasījusi viņus atbrīvot. Ukrainas nostāju atbalsta arī ASV, NATO un Eiropas Savienība.

Ukrainas Ārlietu ministrija iepriekš vērsās Hamburgā bāzētajā Starptautiskajā Jūras lietu tribunālā ar prasību atbrīvot jūrniekus un atdot kuģus. Savukārt Krievija prāvā nepiedalās, jo valsts pozīcija ir tāda, ka šai tiesai nav jurisdikcijas pār tās militāro darbību, tādēļ paredzams, ka Krievija neievēros tribunāla lēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti