Panorāma

E. Makrons ticies ar Itālijas premjeru

Panorāma

Nevienlīdzība vēlēšanu sistēmā

Starptautiskā sabiedrība pieprasa atbrīvot Sencovu

Starptautiskā sabiedrība pieprasa Krievijai atbrīvot ukraiņu režisoru Sencovu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ieslodzījumā Krievijā ieslodzītā ukraiņu kinorežisora Oļeha Sencova badastreiks turpinās. Gan Maskavā, gan Kijevā pie Krievijas vēstniecības regulāri notiek protesta akcijas, aicinot atbrīvot Sencovu. Taču kolonijā Krievijā pie Sencova netiek pielaista par cilvēktiesībām atbildīgā Ukrainas parlamenta pārstāve. Krievijas likumsargi atsakās sniegt jebkādu informāciju par režisora veselības stāvokli.

Sencovs badastreiku pieteica 14.maijā, pieprasot atbrīvot visus Krievijas cietumos esošo ukraiņu politieslodzītos. Ukraiņu režisora protesta akcija ir pievērsusi plašu starptautisko uzmanību. ASV, Francija, Lielbritānija un 35 citas valstis mudinājušas ANO ģenerālsekretāru runāt ar Krievijas prezidentu par Sencova un citu ieslodzīto Ukrainas pilsoņu likteni. Arī Eiropas Parlaments aicinājis Krieviju atbrīvot Sencovu.

“Mūsu pieņemtā rezolūcija ir aicinājums uztvert Sencova lietu nopietni. Krievijas cietumos nīkst simtiem cietumnieku, tieši tāpat kā savulaik padomju darba nometnēs – minoritātes, opozicionāri. Viņi visi ir nepatiesi apsūdzēti un kriminālu sankciju upuri,” sacīja Rebeka Harmsa, Eiroparlamenta deputāte no Vācijas.

Ne tikai diplomātiskā, bet arī pilsoniskā līmenī ar Sencova lietu ir daudz neapmierināto. Pie Krievijas vēstniecības Kijevā notiek protesta akcijas, aicinot atbrīvot režisoru, savukārt Maskavā opozīcijas rīkotajā mītiņā piedalījās vairāk nekā tūkstotis cilvēku.

“Cilvēktiesību pārkāpumu problēma Krievijā ir ļoti nopietna. Tās tiek klaji ignorētas, un Kremlis neņem vērā nevienu Eiropas Cilvēktiesību tiesas lēmumu. Ir nopietnas problēmas ar spīdzināšanu un represijām, arī ieslodzītajiem jādzīvo ļoti sliktos apstākļos,” norādīja partijas “Parnas” aktīvists Andrejs Kuzņecovs.

KONTEKSTS:

Ukraiņu režisors Oļehs Sencovs tika aizturēts 2014.gada 11.maijā Krievijas okupētajā Krimā. Viņam tika inkriminēti “mēģinājumi sarīkot teroraktus”, tādēļ viņš saņēma 20 gadu cietumsodu. Sencovs apsūdzības kategoriski noliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti