Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra īpašā sapulcē spriedīs par Irānas kodolprogrammu

Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras valde trešdien, 10. jūlijā, pulcēsies uz īpašu tikšanos, lai apspriestu Irānas kodolprogrammas jautājumus.

Sanāksme sasaukta pēc Amerikas Savienoto Valstu lūguma, reaģējot uz Irānas paziņojumiem par bagātinātā urāna atļautā apjoma pārsniegšanu.  

Pagājušajā nedēļā Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra savā ziņojumā apstiprināja, ka Irāna ir pārsniegusi 300 kilogramu bagātinātā urāna apjomu, ko tai pieļauj 2015. gadā noslēgtā starptautiskā kodolvienošanās.

Amerikas Savienotās Valstis, kas no vienošanās ir izstājušās, saņemtās ziņas ir nosaukušas par satraucošām, aicinot starptautisko sabiedrību saukt Irānas vadību pie atbildības.

Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra īpaša sapulcē spriedīs par Irānas kodolprogrammuUģis Lībietis

  Nedēļas nogalē Irāna pauda gatavību pārkāpt vēl vienu aizliegumu, proti bagātināt urāna krājumus līdz 3,67%.

  Teherānas amatpersonas ir paziņojušas, ka šos pārkāpumus var novērst dažu stundu laikā ar noteikumu, ka tiek sasniegts progress palīdzības sniegšanā ASV ieviesto sankciju pārvarēšanā.

  Galvenokārt tas saistīts ar ASV centieniem apturēt Irānas naftas eksportu. Analītiķi gan norāda, ka līdzšinējie kodolvienošanās pārkāpumi īpaši neuzlabo Irānas izredzes izstrādāt kodolieročus, taču šāda rīcība vairāk uzskatāma par spiediena izdarīšanu uz pārējām vienošanās parakstītājām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti