Stājas spēkā bezvīzu režīms Ukrainas pilsoņu iebraukšanai Eiropas Savienībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sestdienas, 10.jūnija, pusnaktī stāsies spēkā bezvīzu režīms, kas ļaus Ukrainas pilsoņiem bez vīzām iebraukt Eiropas Savienības valstīs, tajā skaitā Latvijā.

Kā ziņo rus.lsm.lv, sestdienas pusdienlaikā Ukrainas prezidents Petro Porošenko iedarbinājis laika atskaiti līdz brīdim, kad stāsies spēkā jaunā ceļošanas kārtība. Tāpat prezidents savā Facebook lapā apsveicis ukraiņus ar to, ka pusnaktī "kritīs papīru priekškars, kas gadiem šķīra mūs no Eiropas, tās Eiropas, kurā mēs izveidojāmies gan kā tauta, gan kā valsts".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau vēstīts, ka bezvīzu režīmu varēs izmantot Ukrainas pilsoņi, kuriem ir pases ar biometriskiem datiem. Tas attieksies uz darījumu, tūrisma un personiskajiem ceļojumiem uz ES valstīm, izņemot Lielbritāniju un Īriju. Bez vīzas Ukrainas pilsoņi varēs atrasties Eiropas Savienībā 90 dienas pusgada laikā.

Kā informē mediji, Ukrainas pasu izsniegšanas iestādes šobrīd izsniedz rekordlielu biometrisko pasu skaitu - pa 20,5 tūkstošiem ik dienu. Kopumā šādi dokumenti jau ir 3,5 miljoniem Ukrainas pilsoņu.

Ziņots, ka pārrunas par bezvīzu režīmu starp ES un Ukrainu sāktas 2008.gadā, savukārt 2015.gadā Eiropas Komisija paziņoja, ka Ukraina ir izpildījusi visus sagatavošanās plāna punktus. Savukārt šogad aprīļa sākumā likumprojekts par bezvīzu režīmu tika atbalstīs Eiroparlamentā.

Statistika liecina, ka pērn Šengenas zonas vīzas tika atteiktas aptuveni 2% ukraiņu. Savukārt 80% no tiem, kuri tika izraidīti no Eiropas, Ukrainas varas iestādes ir uzņēmušas atpakaļ.

Līdz ar bezvīzu režīma stāšanos spēkā, ukraiņiem jāspēj pierādīt, ka viņiem ir pietiekami daudz naudas braucienam. Lēmums atteiksies uz visām Eiropas Savienības valstīm, izņemot Lielbritāniju un Īriju, kā arī uz Šveici, Norvēģiju, Islandi un Lihtenšteinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti