Šrilanka dodas Filipīnu pēdās – narkotirgoņus turpmāk drīkstēs pakārt

Šrilanka ir atcēlusi gandrīz pusgadsimtu ilgo nāvessoda moratoriju, un turpmāk par narkotiku tirdzniecību šajā valstī var piespriest nāvessodu pakarot, vēsta AFP.

Šrilankas amatpersonas valsts iedzīvotājiem paziņojušas, ka mērķis ir atkārtot Filipīnu praksi, kur karā ar narkomafiju pēc tagadējā prezidenta Rodrigo Dutertes nākšanas pie varas daudzi narkotirgoņi ir nogalināti bez tiesas.

Šrilankas prezidents Maitripala Sirisena valdībai sacījis, ka “bijis gatavs parakstīt nāves spriedumu” narkotirgoņiem. “Kopš šī brīža mēs pakārsim narkotiku tirgotājus bez iespējām aizstāt [ar mūža ieslodzījumu, nenogalinot] nāvessodu,” sacījis Sirisenas pārstāvis Radžita Senaratne. Šrilankā kopš 1976. gada pastāv nāvessoda moratorijs, un par smagiem noziegumiem notiesātajiem piespriež mūža ieslodzījumu.

Šobrīd 19 narkotirgoņiem nāvessods ir aizstāts ar mūža ieslodzījumu. Tagad nav skaidrs, vai viņiem iepriekš piespriesto sodu aizstās ar pakāršanu, raksta AFP. Tomēr amatpersonas uzsver, ka ir cīņā ar narkotiku izplatību ir jābūt stingrākiem mēriem.

Valdība neslēpj, ka lēmums par nāvessoda atjaunošanu ir pieņemts, balstoties uz Filipīnu pieredzi. Senaratne Filipīnu daudzviet pasaulē pretrunīgi vērtēto praksi atzīst par “veiksmīgu” un saka, ka “mēs mēģināsim atkārtot viņu veiksmi”.

Filipīnās kopš Dutertes pasludinātā kara pret narkotiku izplatību ir nogalināti vairāk nekā 4200 cilvēku, kurus turēja aizdomās par narkotiku tirgošanu. Cilvēktiesību aizstāvji gan apgalvo, ka nogalināto skaits ir trīs reizes lielāks un Dutertes pasludinātajā cīņā ir noziegumi pret cilvēci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti