Šrilankā bažas par jauniem teroristu uzbrukumiem nedēļas nogalē

Tuvojoties nedēļas nogalei, Šrilankas iedzīvotāji joprojām dzīvo bailēs par iespējamiem teroristu uzbrukumiem, un valstī aizvien notiek aizdomās turēto medības saistībā ar Lieldienās notikušajiem teroraktiem. Katoļu baznīcas apmeklētājiem jau tikušas aizvērtas līdz pirmdienai, bet nu izplatīts aicinājums musulmaņiem nepulcēties uz publiskām lūgšanām.

Pēc trīs baznīcās un trīs viesnīcās teju vienlaikus sarīkotajiem teroristu pašnāvnieku sprādzieniem Lieldienās atmosfēra Šrilankā joprojām ir nokaitēta. To pastiprina televīzijā un radio izplatītie brīdinājumi par drošības situāciju valstī. Daudzi veikali, kas galvaspilsētas Kolombo ielās dienas vidū ierasti ir atvērti, tagad ir slēgti.

Šrilankā bažas par jauniem teroristu uzbrukumiem nedēļas nogalēRihards Plūme

  Tāpat valstī joprojām ir bloķēti sociālie mediji, lai netiktu izplatīta nepatiesa informācija. Šrilankas prezidents Maitripala Sirisena norāda, ka sociālo mediju aizliegums netiks atcelts, līdz viņš personīgi nebūs ticies ar attiecīgo sociālo platformu vadītājiem.

  Baidoties no atkārtotiem teroristu uzbrukumiem, dažādu ticību pārstāvji aicināti nodoties lūgšanām privāti. Katoļu baznīcas ir slēgtas līdz pirmdienai, bet musulmaņiem piektdien, 26. aprīlī, tika izplatīts aicinājums nepulcēties uz publiskām lūgšanām, bet darīt to privāti. Par spīti tam, dažas mošejas tomēr tikušas atvērtas apmeklētājiem un tās apsargājuši bruņoti policisti.

  Gan kristiešu, gan islāma ticības pārstāvji Šrilankā ir mazākumā. Pārsvarā valstī dzīvo budisti.

  Šrilankas valdība aizdomās par teroraktiem tur vietējo islāmistu grupējumu, bet atbildību par notikušo uzņēmies arī teroristu grupējums “Daīš” jeb „Islāma valsts”. Šrilankas prezidents paziņoja, ka varasiestāžu meklētais islāma ekstrēmists, kuram, domājams, bijusi galvenā loma Lieldienu teroraktos, ticis nogalināts vienā no sprādzieniem Kolombo viesnīcās. Prezidents Šrilankas medijiem norādījis, ka valstī atrodas aptuveni 140 teroristiskās organizācijas atbalstītāji, bet vairāk nekā 70 personas jau ir arestētas.

  Savukārt Šrilankas premjerministrs Ranils Vikremesinghe skaidroja, ka valsts drošības iestādes joprojām strādā, lai atrastu un notvertu potenciālos teroristus, kas ir noslēpušies un, iespējams, gatavojas īstenot vēl kādus uzbrukumus.

  „Mēs pieņemam, ka uzbrucējiem varētu būt saistība ar “Islāma valsti”. Šī organizācija ir uzņēmusies atbildību, bet, lai to noskaidrotu, esam pieaicinājuši starptautisku palīdzību. Potenciāli uzbrukumi ir iespējami. Tie var nenotikt tagad, bet pēc pusgada. Tādēļ ir nepieciešams identificēt iespējamos uzbrucējus un vismaz daļu no viņiem aizturēt un nopratināt,” paziņoja Vikremesinghe.

  Sašutuma vētru valstī radīja tas, ka policija un daži valdības dienesti jau iepriekš bija saņēmuši detalizētus brīdinājumus par iespējamiem uzbrukumiem baznīcām. Šī iemesla dēļ no amatiem atkāpās gan Šrilankas policijas priekšnieks, gan augsta Aizsardzības ministrijas amatpersona.

  Tikmēr Šrilankas varasiestādes samazināja Lieldienu teroraktu upuru skaitu no 359 uz 253,

  skaidrojot, ka daļa no sprādzienos sakropļotajiem ķermeņiem pieskaitīti vairākkārt. Saistībā ar īstenotajiem teroraktiem Šrilankas tūrisma nozare šogad varētu ciest līdz pat pusotram miljardam ASV dolāru lielus zaudējumus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti