Šrilankā apšaudēs starp policiju un radikālistiem 15 bojāgājušie

Šrilankā apšaudē ar policiju šonakt nogalināti 15 iespējamie ekstrēmisti. Kārtības sargi šajā valstī turpina meklēt cilvēkus, kuri varētu būt saistīti ar asiņainajiem uzbrukumiem aizvadītajā nedēļas nogalē. Kā zināms, tie aiznesa vismaz 250 cilvēku dzīvību.

Šrilankas policija un drošības spēki turpina pastiprināti meklēt teroristus un ekstrēmistus, kuri varētu būt saistīti ar Lieldienās notikušajiem uzbrukumiem. Operācijas ietvaros piektdienas vakarā Šrilankas austrumos policija atklāja slēpni, kurā atradās vairāki ekstrēmisti.

Kad kārtības sargi mēģināja to ieņemt, trīs cilvēki uzspridzinājās. Kopā ar viņiem nomira arī trīs sievietes un seši bērni. Vēl trīs gājuši bojā apšaudē ap policiju. Kārtības sargi uzskata, ka arī viņi ir bijuši teroristi pašnāvnieki. Kopumā šīs operācijas laikā nomira 15 cilvēki.

Šrilankā apšaudēs starp policiju un radikālistiem 15 bojāgājušieArtjoms Konohovs

  Apšaude starp Šrilankas drošības vienībām un ekstrēmistiem piektdienas vakarā ilga vairāk nekā stundu. Visi mirušie tika atrasti agrā sestdienas rītā. Policija apgalvo, ka neviens no civiliedzīvotājiem vai kārtības sargiem operācijas laikā nav cietis.

  Tāpat Šrilankas drošības dienesti ir pārmeklējuši vietu, kur astoņi teroristi pašnāvnieki varētu būt ierakstījuši video uzrunu. Tā dēvētās ''Islāma valsts'' pārstāvji šo video ievietoja internetā divas dienas pēc pagājušās nedēļas uzbrukumiem. Uzrunā kaujinieki pauž uzticību ISIS jeb "Daīš" vadībai. Kratīšanas laikā ir atrasts ISIS karogs, kā arī tērpi, kas ir līdzīgi tiem, kas vīriešiem bija mugurā video kadros.

  Tāpat piektdien kļuva zināms, ka vietējā teroristu grupējuma līderis Zahrans Hašims, kurš arī bija redzams minētajos video kadros, ir gājis bojā sprādziena laikā vienā no viesnīcām. Līdz šim Hašims tika pastiprināti meklēts. Tomēr ekspertiem pēc DNS paraugiem no sprādziena laikā norautās galvas izdevās pārliecināties, ka viņš ir gājis bojā.

  Jau šobrīd ir arestēti 94 aizdomās turamie. Tomēr kārtības sargi uzskata, ka ekstrēmistu grupējumā varētu būt vēl vismaz vairāki desmiti cilvēku. Tādēļ turpinās viņu meklēšana. Tiek arī pieļauta iespēja, ka šo svētdien varētu notikt jauni sprādzieni.

  Tādēļ vietējā katoļu baznīca pagaidām ir atcēlusi visus svētdienas dievkalpojumus. Jāpiebilst, ka bailēs no atriebības arī vietējās mošejās ir atceltas piektdienas lūgšanas.

  Šrilankas valdība un drošības dienesti turpina atspēkot kritiku par to, kādēļ viņi nav pietiekami nopietni uztvēruši Indijas izlūkdienestu brīdinājumus par gaidāmiem uzbrukumiem un nav tos novērsuši.

  Vairāki sprādzieni dārgās viesnīcās un baznīcās Lieldienu dievkalpojumu laikā aizvadītajā nedēļas nogalē kopumā aiznesa vairāk nekā 250 cilvēku dzīvību. Sākotnēji tika uzskatīts, ka bojā gājušo skaits ir vēl lielāks. Tomēr vēlāk Šrilankas varasiestādes samazināja šo skaitli. Vēl vairāki simti ir ievainoti.

  KONTEKSTS:

  Šrilankā sprādzienus trīs baznīcās, kad tur norisinājās Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās sarīkoja kopumā septiņi uzbrucēji pašnāvnieki. Uzbrukumos gāja bojā 290 cilvēki, tostarp 37 ārzemnieki, bet apmēram 500 personas guva dažāda smaguma ievainojumus. 23. aprīlī Šrilankā izsludināts ārkārtas stāvoklis. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti