Sprādzieni Volgogradā: izskan Dagestānas kaujinieku grupējuma vārds

Krievijas dienvidu pilsētu Volgogradu pirmdienas rītā šokēja otrais terorakts divu dienu laikā. Rīta sastrēgumstundas laikā uzspridzināts trolejbuss. Svētdien nogranda sprādziens Volgogradas dzelzceļa stacijā. Abos uzbrukumos kopā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 30 cilvēki. Izmeklētāji norāda, ka abus sprādzienus sarīkojuši pašnāvnieki, un uzskata, ka tie ir saistīti. Jau izskan salīdzinoši netālu esošās Dagestānas kaujinieku grupējumu vārds.

Sprādziens trolejbusā Krievijas dienvidrietumu pilsētā Volgogradā notika rīta stundā uz rosīgas ielas vietā, kur vienā pusē atrodas tirgus, bet otrā - lielveikals. Cilvēkiem dodoties uz darbu, trolejbuss bijis pilns. Sprādziena vilnis bija tiks spēcīgs, ka no transporta līdzekļa pāri palicis teju vai tikai karkass - jumts tika iznīcināts, izsisti blakus esošo māju logi un nogāzti tuvējie koki. Pēdējā informācija liecina, ka dzīvību zaudējuši vismaz 14 cilvēki, ievainoti gandrīz 30, no tiem dažu stāvoklis raksturots kā ļoti smags.

Sākta kriminālizmeklēšana aizdomās par terorismu, kā arī nelikumīgu ieroču nēsāšanu. Sākotnējā informācija liecināja, ka sprādziens sarīkots attālināti, taču priekšpusdienā izmeklētāji paziņoja, ka „sprāgstvielas detonēja pašnāvnieks", notikuma vietā tikušas atrastas viņa ķermeņa daļas.

Šis ir otrais uzbrukums Volgodradā divu dienu laikā. Svētdien ap pusdienlaiku nogranda sprādziens pilsētas dzelzceļa stacijā, pie metāla detektora rāmja pasažieru pārbaudes zonā. Jaunākie dati liecina, ka miruši 17 cilvēki un vairāki desmiti ievainoti. Nacionālais pretterorisma dienests apstiprinājis, ka sprādzienu sarīkojusi pašnāvniece.

Volgograda ir galvenais transporta mezgls dienvidu Krievijā, un notiekošais pilsētā izraisījis paniku. Volgograda piedzīvojusi divus teroraktus divu dienu laikā, un tie seko sprādzienam pasažieru autobusā pirms diviem mēnešiem. Toreiz uzspridzinājās teroriste pašnāvniece, nogalinot sevi un vēl sešus cilvēkus.

Organizācijas „Krievijas brīvprātīgo apvienība" koordinācijas padomes loceklis Aleksandrs Kobļikovs aģentūrai „RIA Novosti" stāstīja, ka Volgogradas iedzīvotāji ir šokā.

„Policijas darbiniekiem likts dežūrēt katrā sabiedriskā transporta pieturā pie tirdzniecības centriem, veikaliem, mācību iestādēm. Uz Kačincevas tirgu brauc tramvaji, taču cilvēki neizmanto sabiedrisko transportu. Tramvaji ir pustukši. Cilvēki nezin, ko sagaidīt rīt, visi ir šoka stāvoklī," stāstīja Kobļikovs.
Mediji vēsta, ka uzņēmumi nodrošina paši savu transportu, lai darbiniekus nogādātu darba vietā. Ir arī panikas pazīmes, sociālajos tīklos izskan ziņas vēl par citiem sprādzieniem, kaut gan tādi nav notikuši. Drošības pasākumi pastiprināti arī citos Krievijas reģionos, kā arī Maskavā.

Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka sprādzieni dzelzceļa stacijā un trolejbusā ir saistīti un plānoti kopā. Tāpat, kā saistībā ar oktobra teroraktu, arī šoreiz jau izskanējis Dagestānas vārds. Atsaucoties uz izmeklēšanas avotiem, aģentūra „interfax" ziņo, ka Volgogradas dzelzceļa stacijas sprādzienu varētu būt sarīkojis kāds Pāvels Pečenkins, kurš esot Dagestānas paramilitāra grupējuma dalībnieks. Saskaņā ar avota teikto, Pečenkins pievienojies Dagestānas kaujiniekiem pagājušā gada pavasarī. Sagaidāms, ka precīzāka informācija būs zināma pēc DNS analīzēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti