Sprādzieni Beirūtā prasījuši vismaz 135 cilvēku dzīvību

Spēcīgajos sprādzienos Libānas galvaspilsētas Beirūtas ostā gājuši bojā vismaz 135 cilvēki, izpostītas daudzas ēkas un bez pajumtes palikuši apmēram 300 tūkstoši cilvēku.

Beirūtas gubernators Marvans Abuds informēja, ka amonija nitrāta eksplozija nodarījusi postījumus vairāk nekā pusei pilsētas, bet kopējais zaudējumu apjoms varētu būt līdz pat 5 miljardiem eiro.

Patlaban varasiestādes cenšas nodrošināt patvērumu, dzeramo ūdeni un pārtiku iedzīvotājiem, kuri zaudējuši savus mājokļus, bet glābēji turpina pārmeklēt drupas.

Nopietni postījumi nodarīti arī infrastruktūras objektiem, un nogrimis Beirūtas ostā pietauvotais pasažieru kruīza kuģis “Orient Queen”. Gājuši bojā arī divi šī kuģa apkalpes locekļi.

Tikmēr valsts augstākā militārā administrācija pieprasījusi noteikt mājas arestu personām, kuras no 2014. gada jūnija pārzināja  2750 tonnu amonija nitrāta glabāšanas un apsargāšanas jautājumus. Šīs kā lauksaimniecības mēslojuma izmantojamās vielas eksplozija radīja milzīgos postījumus.

KONTEKSTS:

Libānas galvaspilsētā Beirūtā otrdien. 4. augustā, nogranda divi milzu sprādzieni, laupot vairāk nekā 100 cilvēku dzīvību un ievainojot vairāk nekā 4000. Pilsētā ir ļoti lieli postījumi, ko vietējie pielīdzina vairākiem karadarbības gadiem. Slimnīcas netiek galā ar pacientu pieplūdumu, bet sprādzienā iznīcināti arī medikamentu un graudu krājumi, kas atradās ostas noliktavā. Bez pajumtes palikuši līdz 300 000 cilvēku, eksplozijai nopostot daudzas ēkas.

Visticamāk, sprādzienus izraisījis amonija nitrāts. Vairāk nekā 2700 tonnu šīs ķīmiskās vielas vairākus gadus esot glabāts vienā no Beirūtas ostas noliktavām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti