Spolītis pastāstīja, ka rīts Turcijā ir mierīgs, cilvēki pamazām mostas, ieslēdz televizorus un seko līdzi ziņām.
“Šobrīd ir mazliet vakuuma sajūta, sazinoties ar paziņām Ankarā un Stambulā, pa televizora ekrāniem redzami vieni un tie paši kadri, jauna informācija nenāk,” sacīja Spolītis.
Lai gan pārvietošanās ierobežojumi pamazām tiek atcelti, aizvien ir varas vakuuma sajūta. “Nav tā [sajūta], ka vara būtu atgriezusies iepriekšējā stāvoklī. Tāpēc pāris tuvākās dienas būs ļoti kritiskas,” vērtē Saeimas deputāts. Viņš arī neizslēdz teroristisko grupējumu aktivizēšanos.
Lai gan ir nošauti un arestēti vairāki apvērsuma rīkotāj, tomēr problēmas Turcijas sabiedrībā paliek. “Tas nav nekāds noslēpums, ka prezidenta Erdogana virzība uz prezidentālu republiku veidoja pretestību notiektos iedzīvotāju slāņos, arī starp dažādām politiskām partijām,” norādīja Latvijas parlamentārietis.
Tajā paša laikā Solīša ieskatā, politisko briedumu Turcijā parāda tas, ka visas politiskās partijas centās nosodīt apvērsuma mēģinājumu.
Vēstīts, ka naktī uz sestdienu, 16.jūliju, Turcijā kāda vēl publiski neskaidra armijas daļa mēģinājusi veikt valsts apvērsumu. Sestdienas rīta agrumā šis mēģinājums gan pakāpeniski sairst.
Naktī vairāku vairāku stundu garumā notikušas sadursmes lielākajās Turcijas pilsētās Stambulā un Ankarā. Tomēr pašreizējā vadība ar Turcijas prezidentu Redžipu Tajipu Erdoganu priekšgalā paziņoja, ka atgūst kontroli pār valstī notiekošo.