Panorāma

Vēl nelemj par VID ģenerāldirektores pārcelšanu jaunā amatā

Panorāma

Panorāma

Ukrainā iztur karu bez siltuma un elektrības

SPECIĀLI no Ukrainas: Cilvēki karu izdzīvo bez siltuma un elektrības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dzīvokļos elektrība ir pāris stundu dienā vai tās nav nemaz, nav arī apkures, kad laukā ir sals. Vēl skaudrāk, kad apšaužu dēļ dienām ir jādzīvo drēgnā pagrabā. Šādā kara terora realitātē dzīvo ukraiņi. Krievija pēdējā laikā izvērš tīšus uzbrukumus piegādes sistēmām, lai cilvēku dzīvi padarītu vēl īpaši smagāku, tuvojoties ziemai.

LTV filmēšanas grupa pabija dažādās Ukrainas pilsētās gan valsts ziemeļos, gan dienvidos, gan austrumos, un visur ir elektrības pārrāvumi. Cilvēki to ļoti skaudri izjūt.

Piemēram, Mikolajivā, kas ir liela pilsēta dienvidos, elektrību pieslēdza aptuveni četras stundas dienā. Tas nozīmē, ka pastāvīgi ir auksts un tumšs, jo jau pulksten 16 faktiski saule ir norietējusi. Cilvēki saģērbjas ar siltākām drēbēm, lukturīšiem, tie, kam ir iespējas, privātmājās iedarbina ģeneratorus, bet tie, kam tādu nav, vienkārši mēģina nenosalt.

LTV vēl šorīt bija Ukrainas austrumos, Donbasā, Slovjanskā, kas ir tuvu frontei. Par situāciju pilsētā pastāstīja vietējie iedzīvotāji.

"Saģērbjamies siltāk un guļam ar visām drēbēm, kad ir auksti. Pagaidām vēl ir silti, bet kā būs tālāk… Ļoti sarežģīti. Bet ceram uz labāko," sacīja Natālija.

"Gaismas nav, gāzes nav, interneta nav, tikai ūdentiņš pagaidām ir. Uz laiku ir atslēguši. Bet tas no mums nav atkarīgs," pauda Alla.

"Mēs nezinām, kādos laikos atslēgs elektrību. Tuvāk centram noslēdz. Mūsu pusē ir līnija, kas savieno ar slimnīcu. Tāpēc mūs cenšas mazāk atslēgt, jo slimnīcu jau neatslēgs," sacīja Nadežda.

Vissliktākā situācija ir tiem cilvēkiem, kuri aizvien dzīvo apšaudēs pilnībā sapostītās pilsētās un ciematos, kur joprojām fonā dun artilērija un nav nekādu cerību pievienot elektrību. Viņi pazemē sildās pie krāsniņām, kas pastāvīgi dūmo, tur mēģina gatavot ēdienu. Tāpat cilvēki pa dienu iznāk virszemē un no zariem, ko salasa izpostītajos pilsētas parkos, iekurina uguni.

Tā ir drausmīga Ukrainas realitāte. Lai gan ukraiņi notur spēcīgu garu, tomēr cilvēki atzīst, ka tad, kad iestāsies stiprāks sals, bombardēšana varētu kļūt vēl spēcīgāka un būs vēl sliktāk, jo Krievijas mērķis ir visiem spēkiem salauzt ukraiņu izturību. Tāpēc ir svarīga palīdzība no ārienes – ģeneratori un siltas drēbes.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti