Nakts ziņas

RTU centrālā ēka – Mākslas muzejs?

Nakts ziņas

ES līmenī spriež par invalīdu tiesībām

Maskavā aizturēti opozīcijas atbalstītāji

SPECIĀLI NO MASKAVAS: «Bolotnajas» protestu trešajā gadadienā atkal aiztur opozicionārus

Gandrīz 50 cilvēki aizturēti trešdien Maskavas centrā opozīcijas sapulces laikā. Sapulce bija veltīta tā sauktajiem "Bolotnajas prāvas" ieslodzītajiem - opozicionāriem, kurus joprojām tiesā par 2012. gada 6.maija masu protestiem. 

Maskavas dome trešdien akciju nesaskaņoja un policisti aizturēja aptuveni pusi no visiem miermīlīgā piketa dalībniekiem.  

 “Viņi uzskata, ka tā drīkst uzvesties, gluži kā viduslaikos. Diemžēl tāda ir Krievijas situācija - ar kluso iedzīvotāju vairākuma atbalstu,” saka Maskavas iedzīvotāja Marija Saveļjeva.

 “2012. gada 6. maijā daudzi cilvēki ir cietuši, es atnācu te, lai viņus atbalstīt. Cilvēku ir maz, bet es jau ne draugus uz dzimšanas dienu aicinu, vienkārši atceros cilvēkus,” stāsta Maskavas iedzīvotājs Aleksejs Udodovs.

“"Bolotnajas" ieslodzītie joprojām sēž, ir pat jaunas krimināllietas, kuras uzsāk tikai tagad. Un tas viss turpināsies mūžīgi, kamēr mēs klusēsim. Kamēr cilvēki sēdēs mājās un klusēs, šādas prāvas un apcietināšanas turpināsies,” pauž Maskavas iedzīvotājs Oļegs Bogdanovs.

Sadursmes starp opozicionāriem un policijas spēkiem izcēlās 2012. gada 6. maijā, kad opozīcijas rīkotā "Miljonu gājiena" dalībnieki sasniedza Bolotnajas laukumu, kur bija paredzēts mītiņš. Pret demonstrantiem tika lietoti steki, un daudzi no viņiem tika aizturēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti