Spānijas tiesa plāno paziņot lēmumu lietā pret bijušajiem Katalonijas ministriem

Jau piektdien, 10. oktobrī, Spānijas tiesa varētu paziņot lēmumu lietā pret bijušās Katalonijas valdības ministriem. Viņi tika arestēti pēc neoficiālā referenduma sarīkošanas par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas.

Bijušie ministri ir apsūdzēti arī valsts budžeta līdzekļu izšķērdēšanā un nemieru organizēšanā.

Madridē ir noslēgusies vairākus mēnešus gara tiesas prāva pret bijušajiem Katalonijas reģionālās valdības ministriem. Prokurors apsūdz deviņus politiķus nemieru organizēšanā, par ko ir paredzēts sods līdz pat 25 gadiem cietumā. Nemieri esot notikuši neoficiālā referenduma laikā par reģiona neatkarību.

Spānija tiesa plāno paziņot lēmumu lietā pret bijušajiem Katalonijas ministriemArtjoms Konohovs

  Katalonijas mediji vēsta, ka atsevišķas cilvēktiesību organizācijas, kuru pārstāvji ir vērojuši tiesas sēdes, apgalvo, ka tiesvedības laikā ir pieļauti pārkāpumi un ka apsūdzētajiem neesot bijis iespējams sevi pienācīgi aizstāvēt.

  Ir sagaidāms, ka Spānijas Augstākā tiesa varētu paziņot spriedumu jau piektdien vai tuvāko dienu laikā.

  KONTEKSTS: 

  Katalonijas valdība 2017. gada oktobrī sarīkoja neatkarības referendumu par spīti Spānijas valdības aizliegumam un tiesu atzinumam, ka tas ir pretrunā konstitūcijai. Vēlāk oktobrī Katalonijas parlaments pasludināja neatkarību, uz ko Madride atbildēja, ieviešot tiešo pārvaldi pār autonomo reģionu un atlaižot tā brīža Katalonijas premjera Karlesa Pudždemona valdību. Viņš devās trimdā uz Beļģiju. Baidoties no aresta, Spāniju pametuši arī citi neatkarības kustības līderi, bet vairāki atrodas ieslodzījumā. 2017. gada decembrī sarīkotajās Katalonijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās vairākumu saglabāja partijas, kas iestājas par reģiona neatkarību.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti