Spānijas tiesa aizliedz Torram vadīt Katalonijas valdību

Spānijas Augstākā tiesa noteikusi aizliegumu Katalonijas reģionālās valdības vadītājam Kimam Torram 18 mēnešus ieņemt publiskus amatus. Viņš priekšvēlēšanu kampaņas laikā nav pildījis varas iestāžu prasību aizvākt no sabiedriskajām ēkām katalāņu separātistu simbolus.

Spānijas mediji vēsta, ka Torram arī piespriests 30 000 liels naudas sods. Nākamajā nedēļā viņš varētu nodot reģiona premjera pilnvaras savam vietniekam Perem Aragonesam, kurš solījis nākamā gada sākumā izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas.

Spānijas varasiestādes pagājušā gada martā uzdeva Torram aizvākt separātistu simbolus, lai tādējādi nodrošinātu iestāžu politisko neitralitāti pirms aprīlī paredzētajām parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām.

Katalonijas valdība sākotnēji ignorēja Madrides prasības un piekāpās vienīgi īsi pirms paredzamās policijas iejaukšanās.

Īpašus Madrides iebildumus izraisīja pie reģionālās valdības ēkas esošais plakāts, kas pieprasīja "brīvību politieslodzītajiem un trimdiniekiem". Uz plakāta bija attēlota arī dzeltenā lentīte, kas kļuvusi par simbolu solidaritātei ar deviņiem katalāņu separātistu līderiem, kuriem Spānijas Augstākā tiesa oktobrī piesprieda ilgstošus cietumsodus par 2017. gada neatkarības referenduma sarīkošanu.

Šis tiesa spriedums izsauca plašus protestus Barselonā un citās Katalonijas pilsētās, kas bieži pārauga vardarbīgās sadursmēs ar policiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti