Spānijas premjers sola valstī palielināt minimālo algu

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess apsolījis par 22% valstī palielināt minimālo algu. Politikas eksperti lēmumu saista ar viņa vadītās sociālistu partijas reitinga samazināšanos un plašo protestu kustību kaimiņvalstī Francijā.

Uzrunā parlamentā Sančess paziņoja, ka minimālā alga tiks palielināta no 736 līdz 900 eiro. Attiecīgo lēmumu ministru kabinets plāno pieņemt 21. decembrī, un tas valstij izmaksās 340 miljonus eiro gadā. Spānijas premjers uzsvēra, ka turīgai valstij nedrīkst būt nabadzīgi strādājošie.

Tikmēr darba devēju grupas un konservatīvās opozīcijas partijas iebilst pret šo plānu un uzskata, ka tas negatīvi ietekmēs jaunu darbavietu radīšanu. Tikmēr eksperti norāda uz straujo Sančesa un viņa sociālistu partijas reitingu samazināšanos. Skaļākais trauksmes zvans bija decembra sākumā notikušās Andalūzijas parlamenta vēlēšanas. Pirmo reizi kopš demokrātijas atjaunošanas pēc diktatora Fransisko Franko nāves 1975. gadā reģionālajā parlamentā tika ievēlēta galēji labējā partija, bet sociālisti cieta smagu sakāvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti