Panorāma

Šodien divas traģiskas autoavārijas

Panorāma

Panorāma

Latviju apmeklē Spānijas parlamenta spīkere

Spānijas parlamenta spīkere: Ar Krievijas karu Ukrainā mūsu un Latvijas attiecībās sācies jauns posms

Līdz ar Krievijas izraisīto karu Ukrainā Latvijas un Spānijas attiecībās ir sācies jauns posms. Tā vizītē Latvijā piektdien sacīja Spānijas Deputātu kongresa prezidente Meričela Bateta Lamanja. 

“Lai gan Spānija un Latvija atrodas diezgan tālu viena no otras, emocionālā ziņā mēs tomēr jūtamies ļoti tuvi. Jo karš Ukrainā ir padarījis arī Spāniju par valsti, kura faktiski robežojas ar karadarbības zonu. Esot NATO dalībvalsts,

Spānija tāpat kā Latvijas iedzīvotāji un visi pārējie izjūt šī kara šausmas un noziegumus, kuri tiek pastrādāti.

Uzņemoties atbildību un piedaloties kolektīvajā aizsardzībā, ļoti nozīmīgi ir Spānijas karavīri, kuri atrodas Ādažu militārajā bāzē. Tie ir apmēram 600 cilvēki. Tāpat arī tanki, militārās mašīnas, ieroči un lidmašīnas, kuras ir izvietotas arī Lietuvā un Igaunijā,” norādīja Lamanja.

Lamanja piektdien tikās ar Latvijas Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (Nacionālā apvienība). Mūrniece pateicās Spānijas kolēģei par pretgaisa aizsardzības zenītraķešu sistēmas NASAMS nosūtīšanu Latvijai.

KONTEKSTS:

Spānijas galvaspilsētā Madridē notikušajā NATO samitā pieņemts Baltijai svarīgs lēmums par NATO daudznacionālo kaujas grupu palielināšanu līdz brigādes līmenim katrā valstī. Latvijā kaujas grupu vadīs Kanāda, kura pagaidām savas kārtis neatklāj, atrunājoties, ka NATO spēku kaujas grupā, kas ir Latvijā, ir 10 valstis, un vispirms jāsaprot, cik katra valsts gatava dot.

Kanādas vadītajā grupā Latvijā šobrīd ir gandrīz 2000 karavīru, no kuriem – 700 kanādieši, bet brigāde parasti ir 3000 līdz 5000 karavīru liela.

Patlaban Baltijas valstīs ir izvietotas NATO kaujas grupas. Ādažu bāzē ir izvietota NATO paplašinātās klātbūtnes daudznacionālā kaujas grupa, ko vada Kanāda. Tā apvieno vairāk nekā 1500 karavīru no desmit valstīm – Kanādas, Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Melnkalnes, Polijas, Slovēnijas, Spānijas un Slovākijas. Ikdienā karavīri kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piedalās mācībās, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Tāpat Ādažos un Lielvārdē dislocēti ASV karavīri.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Dānijas parlaments 21. aprīlī atbalstījis valdības priekšlikumu nosūtīt uz Latviju dāņu karavīrus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti