Spānijā vēstuļbumbas sprādzienā ievainots Ukrainas vēstniecības darbinieks

Vēstuļbumbas sprādzienā vieglus ievainojumus guvis Ukrainas vēstniecības Spānijā darbinieks. Izmeklētāji izvirzījuši versiju par iespējamu teroristisku uzbrukumu.

Sprādziens Madridē atskanēja, kad darbinieks atvēra sūtījumu. Paciņa bija aizdomīga, tāpēc tika ievēroti zināmi piesardzības pasākumi un izdevās izvairīties no upuriem.

Vēstniecības darbiniekam slimnīcā sniegta medicīniskā palīdzība, un viņa dzīvībai un veselībai briesmas nedraud.

Policija izveidoja drošības koridoru ap vēstniecību.

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba devis rīkojumu pastiprināt visu Ukrainas ārvalstu vēstniecību drošību. Notikušais nespēšot iebiedēt diplomātus vai pārtraukt viņu ikdienas darbu, uzsvēra Kuleba.

Spānijas mediji arī vēsta, ka vēstuļbumbu saņēmis kāds uzņēmums, kas ražo ieročus piegādēm Ukrainai. Uz kompāniju tika nosūtīta policija, un rūpnīcas teritoriju norobežoja. Aizdomīgā paciņa vēlāk iznīcināta ar kontrolētu sprādzienu.

Arī Spānijas uzņēmums, kas ražo ieročus un tos piegādā Ukrainai, saņēmis vēstuļbumbu. Aizdomīgs sūtījums saņemts arī gaisa spēku bāzē netālu no Madrides. Bāze regulāri izmanto ieroču sūtīšanai no Spānijas uz Ukrainu. Ceturtdienas rītā šādu sūtījumu saņēma arī Spānijas Aizsardzības ministrija.

Tādējādi dažu dienu laikā Spānijā fiksēti jau četri šādi sūtījumi. 

Spānijas policija apstiprinājusi, ka pārbauda iespējamu saistību starp saņemtajām vēstuļbumbām. Spānijas amatpersonas paudušas, ka vismaz divām aploksnēm, iespējams, ir viens un tas pats sūtītājs, jo uz tām bija uzrakstīta viena un tā pati e-pasta adrese.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti