Spānijā vecāki streiko pret lielu skolēnu mājasdarbu daudzumu

Šajā nedēļas nogalē Spānijā tūkstošiem vecāku pievienosies streikam pret viņu ieskatā pārāk lielo daudzumu mājasdarbu, kas valsts skolās tiek uzdots viņu bērniem. 

Streiku rīko Spānijas Vecāku asociāciju alianse, kas aptver 12 tūkstošus valsts skolu.

Iniciatīva paredz, ka šo skolu audzēkņu vecāki savus bērnus aicinās nepildīt uz nedēļas nogali uzdotos mājasdarbus visu novembri.

Streiku rīkojošās Vecāku asociāciju alianses prezidents Hose Luiss Pazoss paziņoja, ka šādas rīcības pamatā ir pārliecība, ka „mājasdarbi kaitē” bērniem un viņu ārpusstundu attīstībai.

Saskaņā ar OECD veikto starptautisko PISA izglītības kvalitātes pētījumu 2012.gadā, no 38 apskatītajām valstīm Spānija ierindojās piektajā vietā aiz Krievijas, Itālijas, Īrijas un Polijas pēc stundu skaita, ko bērni vidēji nedēļā pavada, pildot mājasdarbus.

Spānijā tās bija 6,5 stundas nedēļā, kamēr vidējais rādītājs starp pētījumā apskatītajām valstīm bija nepilnas piecas stundas.

Šāda slodze ne vienmēr nozīmē labākus rezultātus Spānijas skolēniem, kuriem PISA pētījumos parasti ir salīdzinoši zemi rezultāti matemātikā, lasīšanā un zinātnē.

Tikmēr Somijā un Dienvidkorejā, kuru skolēni pētījumā uzrādījuši labākos rezultātus, vidēji nedēļā pavadītais laiks, pildot mājasdarbus, ir krietni īsāks - mazāk nekā trīs stundas.

Saskaņā ar PISA 2012.gada pētījumu, Latvijas rādītājs tikai nedaudz atpaliek no Spānijas - tās ir vidēji 6,2 stundas nedēļā, līdzīgi kā Ungārijā, ASV un Austrālijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti