Spānijā sodīs par Franko slavināšanu

Spānijā pieņemts likums, kas aizliedz diktatora Francisko Franko un viņa ideoloģijas slavināšanu. Viņš bija Spānijas vadītājs no 1939. līdz 1975. gadam.

Vācijas raidorganizācija “Deutche Welle” informēja, ka Demokrātiskās atceres likums aizliedz jebkādus mēģinājumus attaisnot vai slavēt diktatūru un tās vadītājus.

Jaunais tiesību akts arī pirmo reizi oficiāli nosoda Franko režīmu un aizliedz sabiedriskās organizācijas, kuru nosaukumos iekļauta atsauce uz frankisma ideoloģijas pārstāvjiem.

Varas iestādes turpmāk varēs slēgt astoņas sabiedriskās organizācijas un aizliegt diktatūras atbalstītāju publiskas runas un tā laikmeta simbolu, tai skaitā portretu, emblēmu un karogu, demonstrēšanu. 

Tomēr likums valstī izsaucis neviennozīmīgu reakciju, un Franko atbalstītāji to grasās pārsūdzēt konstitucionālajā tiesā.

Pagājuša gada oktobrī ģenerāļa mirstīgās atliekas tika ekshumētas, un viņu no mauzoleja Madrides pievārtē pārapbedīja kapsētā. Arī šis lēmums izraisīja neviennozīmīgu sabiedrības reakciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti