Dienas ziņas

Lietuva var pārtraukt koronavīrusa testus

Dienas ziņas

Burtniekos neievēro pašizolēšanās noteikumus

Eiropa cīnās ar koronavīrusu

Spānijā no Covid-19 mirušo skaits pārsniedz 1000; kopā Eiropā - 5000

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Spānija kļuvusi par ceturto valsti pasaulē – aiz Itālijas, Ķīnas un Irānas –, kur no Covid-19 mirušo skaits pārsniedzis 1000. Saslimušo skaits un līdz ar to arī ierobežojoši pasākumi pieaug arī citur Eiropā. 

ĪSUMĀ:

  • Spānijā no Covid-19 mirušo skaits pārsniedz 1000; Itālijā - 3500, un kopumā Eiropā - vairāk nekā 5000.
  • Makrons atgādina Francijai, ka valsts vēl ir tikai krīzes sākumā.
  • Bavārijā nebūs atļauts iziet no mājām; to varētu ieviest visā Vācijā.
  • EK prezidentei Covid-19 tests - negatīvs.
  • Cīnās pret viltotu masku importu.

Itālija pieredzējusi līdz šim visstraujāko nāves gadījumu skaita pieaugumu. 24 stundu laikā dzīvību zaudējuši 627 cilvēki, un tagad vīrusa upuru skaits Itālijā jau pārsniedz četrus tūkstošus.  Itālija arī paziņojusi, ka pagarinās noteiktos stingros ierobežojumus. Milānā ielās patrulēs karavīri.

Savukārt Spānijā ir 20 tūkstoši reģistrēto saslimušo un vairāk nekā 1000 nāves gadījumu. Pāris viesnīcas pārveidotas par improvizētām slimnīcām tiem, kam ir vieglāki slimības simptomi.

Taču, ja rēķina pēc reģistrēto saslimušo skaitu uz vienu miljonu iedzīvotāju, tad vissmagākā situācija Eiropā ir nevis Itālijā, bet mazajā Luksemburgā. Pirmajā astotniekā ir arī Igaunija un Beļģija.

Francijas prezidents Emanuels Makrons piektdien brīdināja, ka Francija, kurā ir jau konstatēti 11 tūkstoši gadījumu un vairāk nekā 370 nāves gadījumu no Covid-19, ir tikai krīzes sākumā.

"Mēs esam šīs krīzes sākumā. To es atgādināju franču tautai šīs nedēļas sākumā. Mēs veicam ārkārtas pasākumus, lai absorbētu šo pirmo vilni. Tās ir ātrumsacīkstes pret vīrusu, bet, kamēr mēs atrodamies sākumā, mums jāpaliek ļoti atsaucīgiem, un tas nozīmē arī spēju būt efektīviem. Tas nozīmē, ka mums jāspēj ik brīdi pārkārtoties, saskaroties ar negaidītiem, jauniem notikumiem un tajā pašā laikā joprojām jāspēj prognozēt situāciju," sacīja Makrons.

Visa Vācija līdz šim nav ieviesusi tik stingrus ierobežojumus kā Francija, bet to darīs viena no Vācijas zemēm – Bavārija. Sākot no pusnakts, bavāriešiem nebūs atļauts iziet no mājām bez kārtīga iemesla. Varēs doties uz darbu, pēc pārtikas vai uz aptieku, pie ārsta vai palīdzēt kādam, kam tas nepieciešams. Šo ierobežojumu pārkāpšana draud ar lielām soda naudām. Tiks slēgti arī restorāni, un gaidāms, kas tas tiks darīts arī citās Vācijas zemēs. Vācijā ir jau gandrīz 18 tūkstoši reģistrēto saslimšanas gadījumu un 48 nāves gadījumi.

Analītiķi gan sarēķinājuši, ka Vācija sasniegs 2020. gada mērķi klimata jomā Covid-19 dēļ, jo cilvēki mazāk ceļo ar automašīnu.

Taču bažas, protams, ir par to, ka krīze var izraisīt arī zaļo investīciju samazināšanos, kas ilgtermiņā var kaitēt videi.

Arī Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena pārbaudījusies uz Covid-19, bet analīzes ir negatīvas. Vīruss gan konstatēts "Brexit" sarunu vadītājam Mišelam Barnjē. Saslimis arī Francijas pilsētas Nicas mērs, vairāki spāņu politiķi un arī Polijas deputāts.

Eiropas krāpšanas apkarošanas aģentūra OLAF sākusi izmeklēšanu par viltotu ar koronavīrusu saistītu produktu importu, no kuriem daudzi ir neefektīvi vai pat kaitē veselībai. Runa ir arī par viltotām maskām, kuru cena internetā dažās dalībvalstīs svārstās no 5 līdz 10 eiro -  aptuveni trīs reizes vairāk nekā parastā cena.

Kopumā Eiropā Covid-19 pandēmijā mirušo skaits pārsniedzis 5000. Pēdējās 24 stundās reģistrēti 1034 inficēšanās gadījumi un kopējais skaits pārsniedz 110 tūkstošus. Tiesa gan, zinātnieki rēķina, ka inficēto skaits ir daudz lielāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti