Spānijā grūtniecei diagnosticēts Zikas vīruss

Spānija ir apstiprinājusi, ka kādai grūtniecei ir diagnosticēts Zikas vīruss. Tas ir pirmais šāds gadījums Eiropā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Spānijas Veselības ministrijā informēja, ka sieviete nesen bija atgriezusies no Kolumbijas, kur viņa varētu būt inficējusies. Zikas vīrus tiek saistīts ar gadījumiem, kad dzimst mazuļi ar mazattīstītām smadzenēm.

Iepriekš slimību pārnēsājošie odi konstatēti Portugālei piederošajās Madeiras salās un atsevišķās teritorijās Krievijas dienvidos un Gruzijā. Tie pamanīti arī Nīderlandē, bet riska zonā ietilpst visas Dienvideiropas valstis. Tāpēc organizācija aicina attiecīgās valstis iznīcināt insektu vairošanās vietas, kā arī izmantot speciālos līdzekļus, lai nogalinātu to kāpurus.

Eksperti arī brīdina, ka slimības izplatības risks varētu pieaugt pavasarī un vasarā. Zikas vīrusa izraisītās slimības simptomi ir drudzis, izsitumi, locītavu sāpes, un iekaisušas acis. Ir aizdomas, ka vīruss izraisa jaundzimušo pataloģijas, ja māte ir inficējusies grūtniecības laikā.

Epidēmija vissmagāk skārusi Dienvidameriku, un šajā reģionā ar vīrusu inficējušies arī vairāki Eiropas valstu tūristi. Tomēr līdz šim nav reģistrēti gadījumi, kad cilvēki šo slimību ieguvuši Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti