Soross ar ziedojumiem atbalstījis proeiropeisku britu kustību

ASV biznesa magnāts Džordžs Soross ir ziedojis vairāk nekā 400 000 britu mārciņu (vismaz 455 000 eiro) aktīvistu grupai “Best for Britain”, kas iestājas pret “Brexit”, ziņo britu “The Guardian”.

Eiropas Savienības (ES) atbalstītāji naudu kampaņai saņēmuši no Džordža Sorosa fonda, “The Guardian” atklājis kāds avots. Līdzekļi kopš 2017. gada jūnija saņemti no Sorosa dibinātā un finansētā “Open Society Foundation”.

Kampaņu vada lords Marks Maloks-Brauns, kurš kādreiz bija ministrs Lielbritānijas valdībā. Viņš norādījis, ka kampaņa ir finansēta atbilstoši visiem likumiem. “Mēs, līdzīgi kā miljoniem cilvēku, uzskatām, ka Lielbritānijai ir jāvada, nevis jāpamet Eiropa,” teica Maloks-Brauns. Viņš piezīmējis, ka kampaņā ir iesaistīti uzņēmumi, arodbiedrības, politiķi un nevalstiskās organizācijas, kas kopā cenšas to padarīt stipru.

Maloks-Brauns atzinis, ka Džordža Sorosa fonds ir ziedojis vairāk nekā 400 000 mārciņu kampaņai. Tomēr vienlaikus viņš norādījis, ka ir bijuši daudzi citi donori, kas katrs ziedojis mazākas summas. Kopumā tā gan bijusi lielāka summa nekā Sorosa fonda 400 000 mārciņas.

Lielbritānija par izstāšanos no ES nobalsoja referendumā, kas notika 2016. gada 24. jūnijā. Patlaban notiek sarunas starp ES un britiem par nosacījumiem, ar kādiem abas puses šķirsies. Par izstāšanās laiku no ES nosauktas 2019. gada marta beigas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti