Somijas prezidents tiksies ar Putinu

Somijas prezidents Sauli Nīniste tuvākajā laikā gatavojas tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Lai gan tikšanās datums vēl oficiāli nav izsludināts, Somijas prezidents ir apstiprinājis, ka viņam ar Krievijas līderi būšot gara un atklāta saruna.

Turpretī jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda uzskata, ka viņam ar Putinu šobrīd neesot, par ko runāt.

Nīniste sola, ka viņa saruna ar Putinu būs atklāta un tieša. Abu valstu vadītāju tikšanās datums vēl oficiāli nav izsludināts. Tomēr ir skaidrs, ka saruna ir plānota tuvāko nedēļu laikā.

Somijas prezidents tiksies ar Putinu
00:00 / 02:32
Lejuplādēt

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem Olandes apmeklējuma laikā, Nīniste sacīja, ka līdztekus formālām sarunām viņam būs iespēja vakara gaitā aprunāties ar Putinu arī plašāk. Un, tā kā abi ir tikušies jau vairākas reizes, tad neesot neviena temata, par kuru viņi nevarētu runāt. Tomēr Somijas prezidents uzskata, ka esot nepieklājīgi iepriekš publiski izziņot, kādus jautājumus viņš grasās izrunāt.

Tāpat Nīniste ir atteicies tieši atbildēt uz jautājumu, vai viņš plāno apspriest ar Krievijas prezidentu nesenos protestus Maskavā un to dalībnieku masveida aizturēšanu.

Maskavas policijas un citu varasiestāžu agresīvā vēršanās pret nesankcionēto protestu dalībniekiem ir izsaukusi plašu nosodījumu Eiropas valstīs. Protesti notiek, jo vairākiem opozīcijas kandidātiem dažādu formālu iemeslu dēļ tika liegts kandidēt gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.  

Turpretī jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda uzskata, ka viņam šobrīd neesot, par ko runāt ar Putinu.

Nausēda norādīja, ka viņam nav vēlmes apmainīties ar Putinu pieklājības frāzēm. Turklāt, ņemot vērā pašreiz notiekošo Ukrainā un situācijas eskalāciju visā reģionā, Lietuvas prezidents domā, ka viņam neesot morālo tiesību tikties ar Putinu tikai pieklājības pēc.    

Tāpat Nausēda piebilda, ka Eiropas Savienībā valda dažādi uzskati par to, kā būtu turpmāk jāveido attiecības ar Krieviju. Bet Lietuva kā valsts, kas atrodas pie Krievijas robežas, pēc viņa vārdiem, apzinās patiesos draudus un riskus.

Arī jaunais Latvijas prezidents Egils Levits iepriekš ir sacījis, ka viņš pagaidām negatavojas tikties ar Kremļa saimnieku.

Pēc Levita domām, ir labāk, ja attiecības ar Krieviju Latvija veido caur Eiropas Savienības kopējo politiku.

Savukārt Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida aprīlī ir apmeklējusi Maskavu un tikusies ar Putinu. Toreiz viņas vizīte izsauca pretrunīgas reakcijas.

Somija pašlaik ir prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti