Somijas pašvaldību vēlēšanās varētu piedāvāt iespēju balsot, neizkāpjot no auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Somijas pašvaldību vēlēšanās jūnijā daļā vēlēšanu iecirkņu varētu piedāvāt vēlētājiem iespēju nobalsot, neizkāpjot no automašīnas. Šāds lēmums pieņemts, lai vēlētājiem būtu drošāk balsot Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Iespēja nobalsot automašīnā tiek piedāvāta arī citās valstīs, piemēram, nesen šāda iespēja bija pieejama parlamenta vēlēšanās Nīderlandē un Izraēlā.

Somijas pašvaldību vēlēšanām bija jānotiek jau šonedēļ, 18. aprīlī, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tās pārceltas uz 13. jūniju, nedēļu pēc pašvaldību vēlēšanām Latvijā.

Somijas Tieslietu ministrija norāda, ka likums neaizliedz vēlētājiem balsot ārpus telpām vai savā automašīnā, tādēļ dažas pašvaldības varētu piedāvāt šādu iespēju, radot “iebraucamos” iecirkņus. Somijas Pašvaldību savienības pārstāvis Ari Korhonens pieļāvis, ka šādu iespēju piedāvās vismaz lielākās pašvaldības.

Somijas vēlētājiem būs arī iespēja balsot pirms vēlēšanu dienas: no 26. maija līdz 8. jūnijam. Kopumā no pirmās iepriekšējās balsošanas dienas līdz vēlēšanu dienai būs 18 dienu periods, lai nobalsot varētu arī tie, kam Covid-19 pandēmijas dēļ kādu laiku jāievēro pašizolācija.

2017. gada pašvaldību vēlēšanās Somijā vēlētāju aktivitāte bija 58,9%, bet Latvijā togad pašvaldību vēlēšanās nobalsoja 50,4% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti