Somijas labējā politiķa ieraksts «Facebook» izraisa masu protestus

Somijas galvaspilsētas Helsinku centrā daudzi tūkstoši cilvēku pulcējušies mītiņā pret rasismu. Cilvēki izgāja ielās pēc tam, kad Somijas parlamenta deputāts un lielākā nacionālā spēka vadītājs Olli Imonens ierakstā "Facebook" paziņoja, ka "spēcīgajai un drosmīgajai somu nācijai jāgūst uzvara pār murgu, kas saucas "multikulturālisms"."

Pēc šiem izteikumiem ielās izgājuši ap 15 000 cilvēku. Eksperti atzīmēja, ka šis vairāk izskatās pēc prasmīgas provokācijas. Savukārt politiķis no komentāriem atturas – viņš neatbild ne uz telefona zvaniem, ne īsziņām.

Imonens ir 29 gadus vecs politiķis, kurš ir labējās partijas „Īstie somi” deputāts un nacionālās organizācijas vadītājs un kurš neslēpj, ka ir pret imigrantiem.

Imonens atklājis, ka viņam ir sapnis – par stipru partiju, kas varēs uzvarēt multikulturālisma murgu.

"Tas ir šausmīgs murgs, kas mūs saraus gabalos. Mēs pret to cīnīsimies, un es ticu, ka mēs uzvarēsim," paziņojis labējais politiķis.

Somijas žurnālists Martins Kuokanens atzīmē, ka Imonena partijai vienmēr bijušas analoģiskas problēmas – politikā parādās jaunas sejas, kas sociālajos tīklos rīko provokācijas un dara muļķīgas lietas.

"Tādiem ir viens padoms – kad atveriet pudeli, aizveriet "Facebook"."

Valstī pieaug imigrantu skaits, kas daudziem var nepatikt. Latvijas izcelsmes politologs Konstantīns Ranks, kurš dzīvo Somijā, ir pārliecināts, ka tas ir signāls, ko nevajadzētu atstāt novārtā. Turklāt ne tikai Somijā, bet arī citviet.

Somijas politiķi norobežojušies no Imonena izteikumiem.

Somijas prezidents Sauli Nīniste un Ministru kabineta vadītājs Juha Sipila iestājušies par multikulturālu Somiju. Prezidenta sacītais tika nolasīts multikulturālisma aizstāvības demonstrācijā "Mums ir sapnis”.

"Vienota sabiedrības nenozīmē to, ka visiem jābūt totāli vienādiem, bet balstās uz savstarpēju sapratni un cieņu,” rakstīja valsts prezidents. "Mums ir nepieciešams bezkaislīgs un jēgpilns dialogs par tām problēmām, ar kurām saskaras imigranti un to uzņēmējvalsts."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti